Sports
Futbols

Futbola federācijai sabiedriskā labuma organizācijas statuss atņemts par būtiskiem pārkāpumiem0


LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.
LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.
Foto: LFF

Latvijas Futbola federācijai sabiedriskā labuma organizācijas statuss atņemts par būtiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem, aģentūrai LETA norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvis Andrejs Vaivars.

“Veicot uzraudzības pasākumus, VID konstatēja būtiskus normatīvo aktu un Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumus federācijas darbībā, kurus Latvijas Futbola federācija nenovērsa,” skaidroja Vaivars.

Viņš piebilda, ka, atņemot sabiedriskā labuma organizācijas statusu, netiek liegta iespēja turpināt darbību kā nevalstiskajai organizācijai. Sabiedriskā labuma organizāciju likums neparedz citu liegumu piemērošanu.

Vaivars piebilda, ka saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 22.pantu VID nedrīkst atklāt sīkāku informāciju par atklātajiem pārkāpumiem.

Jau ziņots, ka VID pagājušajā nedēļā pieņēma lēmumu, ar kuru Latvijas Futbola federācijai atņemts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Lēmums stāsies spēkā 8.aprīlī.

“Tagad zinām, kāpēc ir pieņemts tāds lēmums, jo saņēmām ar pastu sūtītu vēstuli,” aģentūrai LETA skaidroja LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

“Tas ir LFF 2018.gada pārskats, par kuru VID ir sūtījis jautājumus. Uz tiem ir tikušas sūtītas atbildes, bet vajag izpētīt informāciju, jo VID uzskata, ka izsmeļošas atbildes uz visiem jautājumiem dienests nav ieguvis.”

“Esam uzdevuši Finanšu nodaļai izpētīt informāciju, kas saistīta ar 2018.gada pārskatu, kā arī palūdzām advokātu birojam, lai izpēta tiesiskās nianses,” darbības virzienus norāda LFF ģenerālsekretārs. “Tuvākajās dienās apkoposim informāciju un gan nosūtīsim vēstuli VID, gan informēsim futbola sabiedrību par notiekošo.”

Pēc Pukinska vārdiem, bijis savdabīgi, ka informācija par sabiedriskā labuma organizācijas statusa zaudēšanu tikusi iegūta “no malas”, nevis par to pirmā uzzinājusi LFF. Viņš pieļāva, ka žurnālisti nejauši atraduši šo informāciju, tomēr viņš uzskata, ka vēstules saņemšana vēlāk esot neparasta prakse.

“Tas ir likumīgi, ja tiek pieņemts lēmums un vēstule tiek nosūtīta pa pastu. Tā var darīt, un nav obligāta elektroniska atbilde,” saka LFF ģenerālsekretārs. “Tomēr ir dīvaini, ja mums ir nosūtīta vēstule pa pastu, bet tā nav tikusi sūtīta elektroniski uz mūsu oficiālo e-pastu. Tā pat nav pieejama VID elektroniskajā sistēmā EDS.”

“Kad pēdējo reizi federācija saņēma vēstuli papīra formā? Nemaz neatceros,” izteicās Pukinsks. “Šodien tikai pēc tam, kad informācija parādījās presē, aizbraucām uz pasta kastīti, kur mūs gaidīja šī vēstule.”

Latvijā sporta organizācijām sabiedriskā labuma organizācijas statuss ir atņemts reti.

Saistītie raksti

2018.gada jūlija beigās ar to saskārās Latvijas Hokeja federācija, kura divus gadus līdz noteiktajam laikam nebija iesniegusi iepriekšējā gada darbības pārskatu.

Pēc iesniegta 2018.gada pārskata 2018.gada augusta vidū Latvijas Hokeja federācijai sabiedriskā labuma organizācijas statuss tika atjaunots.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gints Narogs
Sports
Pirmo reizi starp 100 visvairāk pelnošajiem sportistiem pasaulē iekļuvis arī Latvijas pārstāvis 1
5 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Roku mazgāšana, iesildīšanās tikai ārā, nekādu līdzjutēju. Ekmanis atklāj, kā notiks jauno bobslejistu un skeletonistu atlase
6 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Ja mēnesi divus netaisi kaut vai kūleņus – reibst galva. Cīņas sports gaida kontaktu
6 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda