Foto – Uldis Muzikants

Ieteikumi dārza tehnikas, instrumentu un velosipēdu ieziemošanai 0

Lai vasaras sezonā aktīvi izmantotā tehnika arī pavasarī turpinātu kalpot godam, ir laikus jādomā par tās ieziemošanu un atbilstošu glabāšanu, tāpēc piedāvājam praktiskus padomus, lai dārza instrumenti, velosipēdi, zāles pļāvēji, motorzāģi un cita tehnika ziemas laikā nebojātos un nezaudētu savu kvalitāti.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
VIEGLAIS TESTS. Ja nevari atbildēt 100% pareizi uz šiem jautājumiem, tad tu neesi pārāk gudrs
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 264
Lasīt citas ziņas

Tehnikas kvalitāte un mūža garums ir atkarīgs no tā, cik bieži tiek veikta nepieciešamā apkope un kā tā tiek uzglabāta. Tehnika, kura netiek izmantota ziemā, piemēram, velosipēdi, zāles pļaujmašīnas, dārza rīki, motorzāģi un citi instrumenti, ir pareizi jāieziemo un jāuzglabā tehnikai piemērotā un drošā vietā.

„Pieredze liecina, ka zāles pļāvēji, motorzāģi un cita vērtīgā dārza tehnika ir iekārots zagļu laupījums no dārza mājiņām, šķūnīšiem un garāžām, turklāt šādu zādzību skaitam ir tendence palielināties ziemas periodā,” skaidro apdrošināšanas sabiedrības BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis, norādot, ka atlīdzības tiek pieteiktas ne tikai par nozagtiem velosipēdiem, bet arī zāles pļāvējiem, trimeriem, motorzāģiem un citiem instrumentiem. Lai pasargātu savu īpašumu no zagļiem, tehniku un instrumentus vēlams glabāt drošā, apsargātā teritorijā. Tāpat jāpārliecinās, vai ir aizvērti visi logi un durvis, ieslēgta signalizācija. Vērtīgās lietas nevajadzētu novietot labi redzamās un pieejamās vietās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par tehnikas un dārza instrumentu ieziemošanu, galvenais priekšnosacījums pareizai glabāšanai ir visu tehniku un instrumentus ziemas periodā turēt sausā vietā, kamēr vien tie netiek izmantoti.  Svarīgi tehniku pirms nolikšanas ziemas guļā kārtīgi iztīrīt un ieeļļot.

Dārza instrumenti

Dārza piederumi jānotīra, jāatbrīvo no netīrumiem un augu atliekām. Pēc tam ir jānoasina instrumentu asmeņi un jāieeļļo darbarīku salaiduma vietas un atsperes. Instrumenti ar koka kātiem ir jāieeļļo ar linsēklu eļļu. Darbarīkus nepieciešams uzglabāt sausā telpā.

Zāles pļāvēji

Sākumā jāveic korpusa virspuses tīrīšanas darbi, atbrīvojot tehniku no zāles un lapām. Pēc tam, noskrūvējot nazi fiksējošo uzgriezni, notīra apakšējo korpusu. Tam seko eļļas nomaiņa, korpusa savienojumu vietu kvalitātes pārbaude un svarīgākās detaļas – gaisa filtra tīrīšana un mazgāšana ar želejveida līdzekļiem. Pēc tam ir jāpārbauda aizdedzes svece, to noskrūvējot, attīrot no uzdegumiem, pārbaudot atstarpi starp elektrodiem, kuri jāmaina, ja tie ir nodiluši par vairāk nekā 50 procentiem. Visbeidzot, nepieciešams pārbaudīt un attīrīt mašīnas motoru.

Velosipēds

Būtu ieteicams velosipēdu piekārt pie sienas vai griestiem, lai riepām ziemas periodā nebūtu slodze. Papildus tam jāveic pilnā apkope, atverot, iztīrot no netīrumiem un vecās eļļas visus slēgtos centrus, rumbas un ķēdi. Pēc tam ritenis jāieeļļo ar jaunu eļļu. Jāpārbauda zobrati, ātrumu pārslēdzēji, bremzes un bremžu kluču stāvoklis – nodiluma gadījumā tie jānomaina. Lai pasargātu velosipēda sēdekli no saplaisāšanas, to var noņemt un turēt siltā vietā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.