Ieva Brante: Situācija skolās un bērnudārzos ir līdz zosādai kritiska. Mūsu bērni aug vardarbīgi 149

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdēs vairākkārt ir spriests par darbu ar problemātiskiem bērniem-pusaudžiem. Trauksmi ir cēlušas arī skolas, kurām nav skaidru vadlīniju, kā situāciju risināt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Juriste un Saeimas deputāte Ieva Brante TV24 raidījumā “Ziņu TOP” uzsver: “Man ir jāsaka, ka situācija skolās ir līdz zosādai kritiska. Ne tikai skolās, bet arī bērnudārzos. Mūsu bērni aug vardarbīgi. Pusaudži paliek vardarbīgi.”

Viņa stāsta, ka ir bijušas trīs sēdes, kas saistītas ar šo jautājumu. Visās trīs bija piesaistītas dažādas organizācijas, kuru pienākums likuma ietvaros ir strādāt ar pusaudžiem, kuriem ir problemātiska uzvedība. Visas šīs iestādes uzrādīja labus ciparus, darba rezultātus, taču, viņa uzsver, papīrs acīmredzami joprojām pacieš visu, jo realitāte ir dramatiska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc otrās sēdes tika saņemta anonīma vēstule par gadījumu Lietuvas skolā. Ir jāsaka, ka gada sākumā arī Latvijā bija šī problemātika.

“Cietušā persona vēl ārstējas, bet varmāka-uzbrucējs jau ir atgriezies tehnikumā,” viņa pauž sašutumu.

Viņa kā komisijas vadītāja uzdevusi nevis dižoties ar cipariem uz papīra, bet nākt ar skaidriem priekšlikumiem, lai varētu izveidot vienotu alogoritmu, ko drīkst, kā drīkst, kādā secībā drīkst, lai pie šīs problēmas ilgtermiņā neatgrieztos.

Ieva Brante skaidro, ka pašreizējā situācija ir kritiska, jo bērni skolās nejūtas droši, viņi uz labierīcībām neiet pārtraukumos, bet gan stundu laikā, jo baidās no vienaudžiem.

Tajā pašā laikā skolotāji stāv malā, jo viņiem nav skaidru instrumentu, ko viņi drīkst, tāpēc ka jebkurš prasmīgs advokāts vai vecāks parāda mēli (labākajā gadījumā) un pasaka: “Mans bērns – ko gribu, to daru!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.