Izturības pārbaude Ogrē 0

15. aprīlī plkst. 12 vienā no skaistākajām Ogres vietām dendroloģiskajā parkā “Lazdukalni” startēs paaugstinātas grūtības krosa skrējiens “MySport OGRE X–TRAIL”.

Reklāma
Reklāma

 

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

Šādas sacensības rīkojam tikai trešo reizi, tādēļ pieredze vēl neliela, taču varētu teikt, ka Latvijā tā pagaidām ir “brīva niša”, jo vienīgi Siguldā rudenī notiek līdzīgs kalnu maratons,” stāsta galvenais tiesnesis Inesis Babāns. “Tā kā trenējoties mums, Ogres slēpošanas kluba biedriem, patīk skriet paugurainā apvidū, radās ideja piedāvāt arī citiem tādu iespēju, lai būtu interesantāk. Kad strauji mainās ainavas, reljefs un pamats zem kājām, vislabāk var izjust dabu. Pat viena distance dažādos laika apstākļos “skrienas” pilnīgi citādi. Turklāt Ogre ir ideāli piemērota vieta – mežs, pauguri, ieplakas, ērts ģeogrāfiskais novietojums (Latvijas centrā) un laba vilcienu satiksme ar Rīgu un Aiz-
kraukli.

Pērn izturības skrējiens notika pāris nedēļas agrāk. Sacensību dienā bija diezgan ekstrēmi laika apstākļi (gaisa temperatūra tuvu nullei un lietus), naktī vētra mežā bija sagāzusi kokus, un pēdējā brīdī nācās mainīt maršrutu, tādēļ skriet ieradās tikai drosmīgākie un finišu sasniedza vien 80 dalībnieki.”

CITI ŠOBRĪD LASA

I. Babāns brīdina, ka arī šogad distance nebūs viegla, tomēr, skrienot “ar galvu”, to varēšot pieveikt ikviens vesels cilvēks, kurš nesen uzsācis treniņus. Uz starta varēs stāties no 16 gadu vecuma. Jauniešiem, senioriem un iesācējiem paredzēts viens aplis (4,6 km), bet rūdītākajiem skrējējiem – divi apļi. “Tagad modē nākuši pusmaratoni. Ja kāds domā, ka deviņos kilometros nav kur ieskrieties, lai atbrauc un pamēģina. Tie, kuri nebūs izpumpējušies, savam priekam pēc sacensībām varēs skriet arī trešo un ceturto apli.”

Kopīgs trases iepazīšanas treniņš notiks 9. aprīlī plkst. 11, pulcēšanās pie plānotā finiša. Atšķirībā no pagājušā gada sacensības ir pārcēlušās uz pilsētas pretējo pusi – no Zilajiem kalniem Jaunogrē uz Lazdukalniem, pusotra kilometra attālumā no Pār-ogres dzelzceļa stacijas.

 

“Tur ļoti mazā teritorijā ir pieejami gandrīz visi iespējamie segumi – asfalts, grantsceļš, dažādas takas, betona kāpnes un koka laipas. Ir nojume ar elektrību, kur uzvārīt tēju.

 

No starta trase vedīs 36 metrus pa vertikāli kalnā, vēlāk izlokoties pa dendroloģiskā parka Saules, Rotari un Purva takām. Svarīgākajos pagriezienos stāvēs tiesneši, norādot dalībniekiem skriešanas virzienu un fiksējot kontrolpunktu šķērsošanu,” atklāj galvenais tiesnesis.

Pēc krosa parkā vērts uzkavēties ilgāk, lai iepazītu vairākus desmitus tur augošo eksotisko koku sugu un uzkāptu skatu tornī. Piedrazota meža vietā šo ainavu parku ar pašaizliedzīgu darbu bez atlīdzības izveidojuši Jānis un Benita Špakovski, kuru tālāko plānu īstenošanai tiks ziedoti piecdesmit santīmi no katra dalībnieka dalības maksas (Ls 2,50 – 3,50).

Šogad skrējienu atbalsta Ogres novada pašvaldība. Uzvarētāji katrā vecuma grupā saņems balvas no veikala “My Sport”, bet piemiņas veltes pārējiem laureātiem un uzkodas finišā gādās maizes ceptuve “Fazer”.

Pieteikties līdz 13. aprīlim: www.izturiba.lv (tur arī trases, piebraucamo ceļu shēmas un sacensību nolikums), Ogrē – www.nesedimajas.lv
darbnīcā (Mālkalnes 26), Rīgā – veikalā “My Sport” (Brīvības 224, 6. korpuss) vai starta dienā plkst. 10 – 11.30 (dalības maksa Ls 5 – 7).

Reklāma
Reklāma

Nokļūt uz sacensībām var ar vilcienu no Rīgas plkst. 9.20 (Pārogrē pienāks plkst. 10.06) un Aizkraukles – plkst. 8.57 (Pārogrē – plkst. 9.43).

 

 

Vērts apskatīt

* Latvijas Gaidu un skautu muzejs (Ogre, Mālkalnes prosp. 10) – vienīgais šāds muzejs Baltijas valstīs. Dibināts 1991. gadā, apmēram 8000 eksponātu apspoguļo gaidu un skautu vēsturi Latvijā un pasaulē, tostarp šo jaunatnes organizāciju atjaunošanu, atgūstot neatkarību.

 

* Dendroloģiskais parks “Lazdukalni”, tautā saukts arī tā veidotāju Jāņa un Benitas Špakovsku vārdā, atrodas Pārogrē, Pavasara gatves un Lībiešu ielas ielokā. Pie tā ieejas novietota nāras skulptūra (tēlnieks K. Zemdega). 8,5 hektāru platībā te aug aptuveni 620 koku un krūmu sugas, apskatāma ap 40 dzirnakmeņu kolekcija. Uz kalna virsotni ved 100 pakāpieni – garākās vienlaidu betona kāpnes Latvijā. To galā vēl līdz galam nepabeigts skatu tornis, no kura paveras skaists skats uz Ogri un Daugavu, un dīķis ar ūdensrozēm un Mīlestības saliņu. Vācietim F. Milbergam piederējušo 20. gs. aizaugušo “Marinhaus” teritoriju Špakovski kopj no 1975. gada, papildinot stādījumus ar parastajiem un sarkanajiem ozoliem, skābaržiem, valriekstiem, Marejas priedēm un citu vērtīgu sugu kokiem. Viņi izveidojuši pastaigu takas 3,5 km garumā: Purva taka pa laipām aizvedīs līdz divus metrus dziļam akacim, bet Saules taka – pie Milža pēdām, Sibīrijas ciedru priedēm un Eiropas balteglēm, kuru tuvumā nogāzē gozējas Mīlestības akmens. Parku ļoti iecienījuši jaunlaulātie, ieeja tajā ir bez maksas.

 

* Ogres Zilie kalni – vaļņveida pauguru (osu) virkne, kas paceļas virs apkārtnes līdz 38 m augstu un izstiepusies paralēli Daugavai. Jaunogrē, iepretim Zilokalnu mikrorajonam, atrodas lībiešu pilskalns. Zilie kalni un to apkārtne ir populāra aktīvās atpūtas un slēpošanas vieta, no 2004. gada – dabas parks.

 

* Arkveida gājēju tilts pāri Ogres upei (uzbūvēts 1966. gadā, autori – V. Salcēvičs, J. Mēness, T. Vitkuss) – vienīgais lokveida tilts Latvijā, kas Ogres centrālo daļu savieno ar Pārogri, kur atrodas brīvdabas estrāde. Tilta garums – 94 m, platums – 4,5 m.

 

* Katrīnas stādītie ozoli (pēc dažādiem nostāstiem tie meklējami pie “Truču” un “Mazstaldātu” mājām (Ogresgala pag.), kur dzimtļaužu ģimenē dzimusi vietējam muižkungam nepakļāvīgā meitene Marta, kas aizbēgusi uz Alūksni un, mācītāja Glika uzaudzināta, vēlāk kļuvusi par Krievijas ķeizarieni Katrīnu I.

 

Kas jāapskata

1. Ogres pilsētas vēsturiskā apbūve un skvērs (visā Brīvības ielas garumā).

2. Keramikas darbnīca “Sproģi” (Ogre, Viestura aleja 6).

3. Militārā tehnika (Ciemupe, kafejnīcas “Dakota” teritorijā Rīgas – Daugavpils šosejas malā).

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca “CLUB 1934” (Ogre, Ikšķiles 2).

2. Atpūtas komplekss “Turbas” (Ikšķiles pilsētas lauku teritorija).

3. Motelis “Grīva” (Ogre, Rīgas 8).

 

Kur paēst

1. Kafejnīca “Ilze” (Ogre, Brīvības 25 un Mālkalnes prosp. 4).

2. Kafejnīca “Policijas akadēmija 98” (Brīvības 12).

3. Kafejnīca “Hauze” (Brīvības 1).

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.