Izturības pārbaude Ogrē 0

15. aprīlī plkst. 12 vienā no skaistākajām Ogres vietām dendroloģiskajā parkā “Lazdukalni” startēs paaugstinātas grūtības krosa skrējiens “MySport OGRE X–TRAIL”.

 

 

“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
“Policijai ir zināma Rīgas domes amatpersona, kura lika ar traktoru novākt ziedus!” Golubeva meklē citus vainīgos
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
Lasīt citas ziņas

Šādas sacensības rīkojam tikai trešo reizi, tādēļ pieredze vēl neliela, taču varētu teikt, ka Latvijā tā pagaidām ir “brīva niša”, jo vienīgi Siguldā rudenī notiek līdzīgs kalnu maratons,” stāsta galvenais tiesnesis Inesis Babāns. “Tā kā trenējoties mums, Ogres slēpošanas kluba biedriem, patīk skriet paugurainā apvidū, radās ideja piedāvāt arī citiem tādu iespēju, lai būtu interesantāk. Kad strauji mainās ainavas, reljefs un pamats zem kājām, vislabāk var izjust dabu. Pat viena distance dažādos laika apstākļos “skrienas” pilnīgi citādi. Turklāt Ogre ir ideāli piemērota vieta – mežs, pauguri, ieplakas, ērts ģeogrāfiskais novietojums (Latvijas centrā) un laba vilcienu satiksme ar Rīgu un Aiz-
kraukli.

Pērn izturības skrējiens notika pāris nedēļas agrāk. Sacensību dienā bija diezgan ekstrēmi laika apstākļi (gaisa temperatūra tuvu nullei un lietus), naktī vētra mežā bija sagāzusi kokus, un pēdējā brīdī nācās mainīt maršrutu, tādēļ skriet ieradās tikai drosmīgākie un finišu sasniedza vien 80 dalībnieki.”

CITI ŠOBRĪD LASA

I. Babāns brīdina, ka arī šogad distance nebūs viegla, tomēr, skrienot “ar galvu”, to varēšot pieveikt ikviens vesels cilvēks, kurš nesen uzsācis treniņus. Uz starta varēs stāties no 16 gadu vecuma. Jauniešiem, senioriem un iesācējiem paredzēts viens aplis (4,6 km), bet rūdītākajiem skrējējiem – divi apļi. “Tagad modē nākuši pusmaratoni. Ja kāds domā, ka deviņos kilometros nav kur ieskrieties, lai atbrauc un pamēģina. Tie, kuri nebūs izpumpējušies, savam priekam pēc sacensībām varēs skriet arī trešo un ceturto apli.”

Kopīgs trases iepazīšanas treniņš notiks 9. aprīlī plkst. 11, pulcēšanās pie plānotā finiša. Atšķirībā no pagājušā gada sacensības ir pārcēlušās uz pilsētas pretējo pusi – no Zilajiem kalniem Jaunogrē uz Lazdukalniem, pusotra kilometra attālumā no Pār-ogres dzelzceļa stacijas.

 

“Tur ļoti mazā teritorijā ir pieejami gandrīz visi iespējamie segumi – asfalts, grantsceļš, dažādas takas, betona kāpnes un koka laipas. Ir nojume ar elektrību, kur uzvārīt tēju.

 

No starta trase vedīs 36 metrus pa vertikāli kalnā, vēlāk izlokoties pa dendroloģiskā parka Saules, Rotari un Purva takām. Svarīgākajos pagriezienos stāvēs tiesneši, norādot dalībniekiem skriešanas virzienu un fiksējot kontrolpunktu šķērsošanu,” atklāj galvenais tiesnesis.

Pēc krosa parkā vērts uzkavēties ilgāk, lai iepazītu vairākus desmitus tur augošo eksotisko koku sugu un uzkāptu skatu tornī. Piedrazota meža vietā šo ainavu parku ar pašaizliedzīgu darbu bez atlīdzības izveidojuši Jānis un Benita Špakovski, kuru tālāko plānu īstenošanai tiks ziedoti piecdesmit santīmi no katra dalībnieka dalības maksas (Ls 2,50 – 3,50).

Šogad skrējienu atbalsta Ogres novada pašvaldība. Uzvarētāji katrā vecuma grupā saņems balvas no veikala “My Sport”, bet piemiņas veltes pārējiem laureātiem un uzkodas finišā gādās maizes ceptuve “Fazer”.

Pieteikties līdz 13. aprīlim: www.izturiba.lv (tur arī trases, piebraucamo ceļu shēmas un sacensību nolikums), Ogrē – www.nesedimajas.lv
darbnīcā (Mālkalnes 26), Rīgā – veikalā “My Sport” (Brīvības 224, 6. korpuss) vai starta dienā plkst. 10 – 11.30 (dalības maksa Ls 5 – 7).

Nokļūt uz sacensībām var ar vilcienu no Rīgas plkst. 9.20 (Pārogrē pienāks plkst. 10.06) un Aizkraukles – plkst. 8.57 (Pārogrē – plkst. 9.43).

 

 

Vērts apskatīt

* Latvijas Gaidu un skautu muzejs (Ogre, Mālkalnes prosp. 10) – vienīgais šāds muzejs Baltijas valstīs. Dibināts 1991. gadā, apmēram 8000 eksponātu apspoguļo gaidu un skautu vēsturi Latvijā un pasaulē, tostarp šo jaunatnes organizāciju atjaunošanu, atgūstot neatkarību.

 

* Dendroloģiskais parks “Lazdukalni”, tautā saukts arī tā veidotāju Jāņa un Benitas Špakovsku vārdā, atrodas Pārogrē, Pavasara gatves un Lībiešu ielas ielokā. Pie tā ieejas novietota nāras skulptūra (tēlnieks K. Zemdega). 8,5 hektāru platībā te aug aptuveni 620 koku un krūmu sugas, apskatāma ap 40 dzirnakmeņu kolekcija. Uz kalna virsotni ved 100 pakāpieni – garākās vienlaidu betona kāpnes Latvijā. To galā vēl līdz galam nepabeigts skatu tornis, no kura paveras skaists skats uz Ogri un Daugavu, un dīķis ar ūdensrozēm un Mīlestības saliņu. Vācietim F. Milbergam piederējušo 20. gs. aizaugušo “Marinhaus” teritoriju Špakovski kopj no 1975. gada, papildinot stādījumus ar parastajiem un sarkanajiem ozoliem, skābaržiem, valriekstiem, Marejas priedēm un citu vērtīgu sugu kokiem. Viņi izveidojuši pastaigu takas 3,5 km garumā: Purva taka pa laipām aizvedīs līdz divus metrus dziļam akacim, bet Saules taka – pie Milža pēdām, Sibīrijas ciedru priedēm un Eiropas balteglēm, kuru tuvumā nogāzē gozējas Mīlestības akmens. Parku ļoti iecienījuši jaunlaulātie, ieeja tajā ir bez maksas.

 

* Ogres Zilie kalni – vaļņveida pauguru (osu) virkne, kas paceļas virs apkārtnes līdz 38 m augstu un izstiepusies paralēli Daugavai. Jaunogrē, iepretim Zilokalnu mikrorajonam, atrodas lībiešu pilskalns. Zilie kalni un to apkārtne ir populāra aktīvās atpūtas un slēpošanas vieta, no 2004. gada – dabas parks.

 

* Arkveida gājēju tilts pāri Ogres upei (uzbūvēts 1966. gadā, autori – V. Salcēvičs, J. Mēness, T. Vitkuss) – vienīgais lokveida tilts Latvijā, kas Ogres centrālo daļu savieno ar Pārogri, kur atrodas brīvdabas estrāde. Tilta garums – 94 m, platums – 4,5 m.

 

* Katrīnas stādītie ozoli (pēc dažādiem nostāstiem tie meklējami pie “Truču” un “Mazstaldātu” mājām (Ogresgala pag.), kur dzimtļaužu ģimenē dzimusi vietējam muižkungam nepakļāvīgā meitene Marta, kas aizbēgusi uz Alūksni un, mācītāja Glika uzaudzināta, vēlāk kļuvusi par Krievijas ķeizarieni Katrīnu I.

 

Kas jāapskata

1. Ogres pilsētas vēsturiskā apbūve un skvērs (visā Brīvības ielas garumā).

2. Keramikas darbnīca “Sproģi” (Ogre, Viestura aleja 6).

3. Militārā tehnika (Ciemupe, kafejnīcas “Dakota” teritorijā Rīgas – Daugavpils šosejas malā).

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca “CLUB 1934” (Ogre, Ikšķiles 2).

2. Atpūtas komplekss “Turbas” (Ikšķiles pilsētas lauku teritorija).

3. Motelis “Grīva” (Ogre, Rīgas 8).

 

Kur paēst

1. Kafejnīca “Ilze” (Ogre, Brīvības 25 un Mālkalnes prosp. 4).

2. Kafejnīca “Policijas akadēmija 98” (Brīvības 12).

3. Kafejnīca “Hauze” (Brīvības 1).

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
“Policijai ir zināma Rīgas domes amatpersona, kura lika ar traktoru novākt ziedus!” Golubeva meklē citus vainīgos
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
VIDEO. Iereibis kungs Āgenskalnā, plivinot rokās Krievijas karogu, nokaitina pretimnācēju
“Tas nekas, ka Latvija NATO, te ir daudzi, kuri Putina tankus sagaidītu ar sajūsmu,” uzskata krievu miljonārs Čičvarkins
Lasīt citas ziņas
Māris Gulbis: Ja turpināsim maksāt ukraiņu bēgļiem, mēs atņemsim naudu sev
Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO
Valdis Keris: Veselības ministra katra diena amatā ir kā nagla veselības nozares zārkā
Apkure dārga, pārtikas cenas aug, iedzīvotāji ir pamatīgas bedres priekšā, bet valdībai nav izdzīvošanas plāna
TIEŠRAIDE. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
18:59
“Ukraiņu varoņi Ukrainai ir vajadzīgi dzīvi,” Zelenskis par “Azovstaļ”
18:56
Vai Putinam varētu būt dubultnieki? Komentē Rajevs
18:24
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
FOTO. Ambera Hērda tiesā atzinusies, ka tomēr neziedoja labdarībai 7 miljonus, ko saņēma no Depa, tomēr pie tā vainīgs esot tieši viņš
Skatītāja neizpratnē: “No latviešu valodas ne smakas! Daugavpils viesnīcas TV tikai krievu kanāli!”
VIDEO. “Plēsēji te ir bijuši?”: Baibu Sipenieci-Gavari no rīta mājās sagaida nepatīkams pārsteigums
Aija Šmidre: Man ir kauns, ka Latvijā joprojām eksistē nepilsoņu pases
VIDEO. Kurzemē kādas ģimenes mājā apmetusies vāvere ar sešiem mazuļiem
Vai VM ir izstrādājusi scenārijus potenciālu Covid-19 uzliesmojumu gadījumā?
“Pret Krieviju, lai kā to negribētos atzīt, ir visa pasaule!”: propagandas TV kanālā militārais eksperts ieskicē bēdīgas nākotnes perspektīvas
FOTO. Sabiedrībā pazīstami cilvēki ar karstu ballīti izklaidējas kazino jubilejas pasākumā
VIDEO. Iereibis kungs Āgenskalnā, plivinot rokās Krievijas karogu, nokaitina pretimnācēju
VIDEO. “Kā tad tā?”: stāstot par Eirovīziju, populārā amerikāņu TV šovā vadītājs sajūsminās par grupu “Citi zēni”
VIDEO. Divas cūkas pārmāca pārāk ziņkārīgu lāci
VIDEO. Kijiva mostas ar patriotiskām zvanu skaņām
“Es uzskatu, ka Krievija izmantos vairākas sviras!” Rajevs komentē, cik ticami ir Krievijas draudi Somijai
Rīgas dome pārdēvē Maskavas dārzu par Latgales parku
Nosauc ceļu posmus, pa kuriem no 20.maija varēs braukt ar 110 km/h ātrumu
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
Apinis: Kariņ, ļauj Pavļutam turpināt Golubevas darbu, paņems vēl Juhņēviču līdz, lai vada dzeloņdrāšu iepirkuma biroju
Gaidāms ļoti liels finansiālais šoks, miljoniem cilvēku kļūs nabadzīgāki – brīdina Anglijas Bankas vadītājs
Bijušais iekšlietu ministrs Gulbis: Golubevai nevajadzēja pamest valsti
FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
Sēj salātus, stāda zemenes un vasaras puķes. Kas darāms dārzā no 17. līdz 23.maijam?
“Ruka kungs šobrīd ir vairāk nobažījies par savu vietu,” Kreituse komentē šī brīža “politisko vētru” pēc 9. maija