“Ja labāk ir tur, brauc uz savu tēvzemi!” Rajevskis par cieņu pret sabiedrību, kurā dzīvo 136

9.maijs latviešiem nav svētki, mums svētki ir 18.novembris. “Atceros, ka man reiz paprasīja, kas ir tas mūsu 18. novembris, vot 9.maijs – tie ir svētki!” TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” par patriotismu un mazākumtautību uzvedību Latvijā izsakās Filips Rajevskis, politologs.

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Te ir runa par cieņu pret sabiedrību, kurā dzīvo.

Nevajadzētu mēģināt izaicināt šo sabiedrību ar savu pārākuma sajūtu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Indietis vienmēr var pateikt, nu kas jums te, latviešiem par kultūru, mūsu kultūrai ir tūkstošiem gadu. Ķīnietis var pateikt – mūsu Ķīnai 2500 gadu, jums kā valstij tik 100. Ja tev liekas, ka tur ir viss labi, tad tu brauc uz savu tēvzemi. Ja gribi dzīvot šeit, respektē, kādi mēs esam!” viņš uzskata.

Jau ziņots, ka no tiesībsargājošo iestāžu skatupunkta raugoties, 9.maijs Latvijā ir aizvadīts salīdzinoši mierīgi, tomēr policija pastiprinātā režīmā turpinās strādāt arī šodien, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Viņš informēja, ka saskaņā ar jaunākajiem apkopotajiem datiem saistībā ar 9.maija “svinībām” Latvijā kopumā tika noformēti 65 administratīvo pārkāpumu protokoli un aizturētas 19 personas. Vienā gadījumā sākts kriminālprocess pret personu, kura mēģināja izmantot pirotehniku, jo pie šī cilvēka tika atrastas narkotiskās vielas.

Papildus policija veica arī transportlīdzekļu kontroli, un astoņi transportlīdzekļu vadītāji tika aizturēti reibumā, informēja ministrs.

Kozlovskis pateicās iedzīvotājiem, kuri ziņoja par dažādiem novērotiem pārkāpumiem. Piemēram, 12 gadījumos policijai tika ziņots par uguņošanu, kas šajā dienā nav atļauta.

Ministrs uzskata, ka tiesībsargājošās iestādes 9.maijā ir paveikušas savu darbu godam, un lielu artavu varētu būt devusi arī laicīga informācijas izplatīšana plašsaziņas līdzekļos par to, ka Latvijā netiks pieļauta bijušās Padomju Savienības un tās simbolu slavināšana un kara noziegumu attaisnošana, un ka un tieši šajos datumos likumsargi pastiprināti to uzraudzīs.

Kozlovskis piebilda, ka policija darbu pastiprinātā režīmā turpina arī šodien.

Reklāma
Reklāma

LETA jau ziņoja, ka 9.maijā Daugavpilī un Jelgavā sākti arī divi kriminālprocesi par genocīda, nozieguma pret mieru vai kara noziegumu attaisnošanu.

Savukārt, vērtējot izdarītos administratīvos pārkāpumus, personas 9.maijā visbiežāk publiskā vietā dažādos veidos un ar dažādiem objektiem slavināja militāro agresiju un kara noziegumus, tostarp mēģinot nest ziedus uz jau demontēto pieminekļu vietām, informēja Valsts policija.

Tāpat konstatēta arī nepakļaušanās policistu likumīgajām prasībām, atrašanās sabiedriskā vietā alkohola reibumā un visbiežāk šie pārkāpumi veikti komplektā ar militārās agresijas slavināšanu. Daļā administratīvo pārkāpumu personas jau notikuma vietā sauktas pie administratīvās atbildības, piemērojot maksimālo soda naudu.

Neizpalika arī dažādas pat kuriozas situācijas. Darba dienas beigās Daugavpilī, Dubrovina parkā policisti piefiksēja kādu sievieti, kura bija ieradusies ar ziediem Krievijas karoga krāsā. Persona, pamanot, ka viņa ir piesaistījusi likumsargu uzmanību, nosēdās uz bruģa un mēģināja policistus aizgaiņāt, sūdzoties par sirds sāpēm. Tikmēr viņas kompanjons ar jau sagatavotu kameru uzsāka vaidošās sievietes un notiekošā filmēšanu.

Likumsargi izsauca mediķus, kuri viņai veica medicīnisko pārbaudi un konstatēja, ka viņai nekas nekaiš. Sieviete palaista pēc administratīvā pārkāpuma lēmuma noformēšanas par agresora slavināšanu publiskā vietā, norādīja Valsts policijā.

Kādā citā gadījumā pārkāpēju likumsargi sagaidīja uz mājas durvju sliekšņa pēc izbrauciena ar PSRS simboliem rotātu automašīnu. Arī šajā gadījumā persona saukta pie atbildības.

Lai gan fiksēti vairāki pārkāpumi, policijas novērojumi liecina, ka šogad mazāks cilvēku skaits apmeklējis notikuma vietas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.