Jānis Ķuzulis: “Šobrīd Latvijas teātri piedzīvo ziedu laikus, un šī ir labu laiku problēma” 39

Beidzamajās nedēļās visi esam kļuvuši par lieciniekiem sava veida teātru cīņām, kurās teātri pavisam atklāti sacenšas par labākajiem aktieriem. Bet kāpēc īsti šāda situācija izveidojusies?

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
Čūska aptur neapturamo Japānas ātrgaitas vilcienu
Lasīt citas ziņas

Jānis Ķuzulis, SIA “Biļešu paradīze” valdes priekšsēdētājs, TV24 raidījumā “Preses klubs” norādījis, ka, iespējams, šāda situācija izveidojusies, jo Latvijas teātri šobrīd piedzīvo ziedu laikus.

“Es atļaušos teikt diezgan skaļi, es domāju, ka latviešu teātris šobrīd piedzīvo ziedu laikus. Izcilas sezonas aizvada gan Dailes teātris, gan Jaunais Rīgas teātris (JRT). Gan šī, gan arī nākamā sezona būs spoža.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī atgādina, ka nākamajā sezonā JRT atgriezīsies savās dzimtajās mājās, kas droši vien tiks pavadīts ar spožiem mākslinieciskiem pasākumiem. Arī Dailes teātris jau ir piedzīvojis spožu sezonu, tostarp gūstot spožus starptautiskos panākumus. Bet režisors Germanis mūs pie saviem panākumiem jau ir pieradinājis.

Pēc “Biļešu paradīzes” vadītāja novērojumiem, malā nepaliek arī Nacionālais teātris – arī tur ir ambiziozs mākslinieciskais vadītājs un ambiciozi plāni nākamajai sezonai. Un tieši tāpat izcilas sezonas ir bijušas Valmieras un Liepājas teātros.

“Šobrīd teātri piedzīvo labus laikus, un šī ir labu laiku problēma – augstas klases mākslinieciskie vadītāji cīnās par labiem aktieriem, un mums, skatītājiem, domāju, par to ir tikai prieks,” teic Jānis Ķuzulis.

Savukārt cits studijas viesis – zvērināts advokāts Jānis Lapsa – pievērsies juridiskajiem jautājumiem. Viņš norāda, ka būtu jāskatās, uz kādu līgumu pamata aktieri tiek nodarbināti un vai tajos maz iespējama kāda darbinieku pārvilināšana.

Advokāts gan nosaka: “Nekāda tiesāšanās, domāju, tur nebūs. Bet, ja būs, prieks par kolēģiem, kuri pārstāvēs vienu vai otru pusi.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.