Latvijā
Novados

Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Vietējais šūšanas uzņēmums “Berling” atsaucies Jelgavas domes aicinājumam ārkārtējā situācijā rast iespēju papildināt individuālo aizsardzības līdzekļu krājumus, nodrošinot sejas aizsargmaskas Jelgavas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pirmās 420 sejas maskas jau nodotas Pašvaldības policijas rīcībā.

Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs Gints Reinsons stāstīja, ka šūšanas uzņēmums uzrunāts, jo pašlaik visā valstī ir problēmas ar individuālo aizsarglīdzekļu piegādi. Lai veidotu uzkrājumus, ir jādomā citi risinājumi, un šis ir viens no tiem.

“”Berling” šuvējas kopā ar Jelgavas pilsētas slimnīcas speciālistiem izveidoja prototipu, pēc kura tiek šūtas maskas, un jau pagājušajā nedēļā pirmās tika piegādātas Pašvaldības policijai. Šūšanas process turpinās, un maskas saņems arī medicīnas un sociālie darbinieki, kuriem saslimšanas risks ir ļoti augsts,” skaidroja Reinsons.

Savukārt “Berling” valdes locekle Inese Rubene klāstīja, ka, saprotot, cik nopietna ir situācija valstī, cik svarīgi ir rūpēties par drošību un cik nozīmīgas ir šīs aizsargmaskas, uzņēmums nav varējis atteikt.

“Tiesa, mums pašiem šobrīd ir ļoti daudz pasūtījumu, ražošana nav apstājusies, un esam ieinteresēti nepievilt nevienu savu klientu, cenšoties pasūtījumus izpildīt noteiktajā laikā.

Nevaram zināt, kādas sekas Covid-19 atstās uz mūsu nozari, tāpēc strādājam, kamēr varam. Līdz ar to pilnībā visu ražošanu nevaram pārorientēt uz masku šūšanu, taču ārkārtas apstākļos uzņēmāmies izgatavot pirmās 800 maskas no tā izejmateriāla, kas bija mūsu noliktavā,” klāstīja Rubene.

Uzņēmums, izmantojot savus kontaktus, uzmeklējis šūšanas darbnīcu Dobelē, kur piecas šuvējas ārkārtas situācijā ir palikušas bez darba un piekrita palīdzēt.

“Jau pagājušajā nedēļā šuvējas bija pie mums uzņēmumā, parādījām, kā top maskas, kādam ir jābūt galaproduktam un kam jāpievērš uzmanība. Viņām arī tika nogādāts mums rezervētais izejmateriālu pasūtījums, un šuvējas strādā,” stāstīja Rubene, atzīstot, ka darbs nav grūts, taču prasa laiku.

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 48 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 446 cilvēki.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Kā “Summersound” biļešu pārdošana beidzās cietumā
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: Vai piekritāt saviem pacientiem veikt Covid-19 testu? 3
8 stundas
JU
Juris Ulmanis
Latvijā
“Izolācijas laiks man pierādīja, ka pasaule patiešām “kļuvusi mazāka”!” Ulmaņa atziņas par vīrusu, kas dzīvi sagrieza kājām gaisā
8 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda