Juhū! Pārspēts 9.marta siltuma rekords, bet vai rīt arī saulīte mūs lutinās? 0
Pirmdien līdz plkst. 14 augstākā gaisa temperatūra valstī bija +14,7 grādi Kolkā, un tas ir jauns 9. marta nacionālais siltuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.
Vietējais siltuma rekords līdz diviem dienā bija pārspēts vēl sešās novērojumu stacijās. Gaisa temperatūra turpina paaugstināties.
Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta šajā datumā, bija +13,7 grādi pirms gada Rucavā.
Divos dienā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija no +5..+7 grādiem Liepājā, Ventspilī, Ainažos un Bauskā līdz +14 grādiem Kolkā un Mērsragā.
Tuvākajā diennaktī Latvijā saglabāsies sauss un saulains laiks, prognozē sinoptiķi.
Debesis būs pārsvarā skaidras. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš.
Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +3..-4 grādi, dienā termometra stabiņš ēnā pakāpsies līdz +10..+16 grādiem, vien dažviet piekrastē nekļūs siltāks par +8 grādiem.
Rīgā otrdien gaidāmas skaidras debesis, pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš. Gaisa temperatūra naktī nenoslīdēs zem nulles un dienā sasniegs +15 grādus.



