Foto: Shutterstock

Kā atradināt kaķi kost, skrāpēt un uzbrukt? 0

Kaķu dzimtas pārstāvji ir plēsēju kārtas zīdītāji. Viņiem ir asi nagi un zobi. Saimnieki dažkārt nesaprot mīluļa agresīvās izturēšanās iemeslus un ne vienmēr zina, kā atradināt kaķēnu kost un skrāpēt.

Reklāma
Reklāma

Padomi maza kaķēna audzināšanai

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē
Lasīt citas ziņas

1. Spēlējoties ar mazu kaķēnu, nevajadzētu izmantot savas rokas, kājas un pirkstus. Kaķēns nekož ļoti sāpīgi, bet viņš taču nepārtraukti aug.

2. Nevajadzētu attīstīt ieradumu spēlēties, izmantojot agresiju. Ja tomēr ieradums izveidojas, nākotnē vajadzēs atradināt kaķēnu no skrāpēšanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Daudz jāspēlējas ar kaķēnu, lai viņam neuzkrātos lieka enerģija.

4. Nedrīkst kliegt uz dzīvnieku un viņu sist. Mājdzīvnieks uztvers to kā konfrontāciju un aizstāvēs savu pozīciju.

5. Nepakļauj kaķēnu nopietnam stresam. Iepazīšanās ar drauga suni nav laba ideja.

6. Pie mazākās agresijas izpausmes jāorganizē mēreni trokšņains efekts. Piemēram, sasist plaukstas. Derēs arī vārds “nedrīkst” stingrā balsī.

Kaķēni mācās ļoti ātri. Ja ievērosi iepriekš minētos padomus, dabūsi labi audzinātu un neagresīvu kaķi.

Veidi, kā ietekmēt pieaugušo kaķu agresiju

Kā atradināt kaķi kost

1. Izmantojot balsi. Ja kaķis mēģina iekost, skaļi un stingri jāsaka “nedrīkst” vai “zobi”. Patiesībā derēs jebkurš vārds, galvenais, lai tas vienmēr būtu viens un tas pats, turklāt ar pareizo intonāciju.

2. Troksnis. Derēs grabulis vai burciņa ar grabošu saturu. Tiklīdz mājdzīvnieks taisās izmantot pret saimnieku savus zobiņus, priekšmets jāpagrabina. Var arī skaļi sasist plaukstas.

3. Ūdens mājdzīvnieka purnā ir labs palīgs, mācot pienācīgu uzvedību. Labāk būtu izmantot pulverizatoru.

4. Pārklāt ar dvieli. Tas nav mājdzīvniekam patīkamākais veids, bet iemāca vajadzīgo ļoti ātri. Šim nolūkam jāizmanto viens dvielis vai cits auduma gabals. Kaķim veidosies savas rīcības saistība ar šo nepatīkamo notikumu, un rezultāts ilgi nebūs jāgaida.

Reklāma
Reklāma

5. Sinepju plāksteris. Ja kaķim ir ieradums naktī kost saimnieka kājās, tad šī metode ir vienkārši ideāla. Uz kaķa iecienītākajiem pirkstiem uzlīmē plāksteri un augšējo slāni piesūcina ar sinepēm.

Maz ticams, ka mājdzīvniekam patiks sīvās sinepes. No šī ieraduma noteikti vajadzētu atradināt, jo kaķēns naktī var iekost arī sejā vai rokās.

6. Pareiza saimnieka izturēšanās, ja kaķis iekodis. Nav jāuzvedas kā upurim: atraut roku, mēģināt ātri atbrīvoties. Atbildes reakcijai jābūt trokšņa vai balss veidā. Kad kaķis būs nedaudz apjucis no negaidītajām skaņām, nekavējoties pārtrauc spēlēties.

Viņam jāsaprot, ka neviens ar viņu šādi nespēlēsies. Ja brīdī, kad mājdzīvnieks sāk kost, ielieksi pirkstu kaķa mutē starp ilkņiem, viņam tas nepatiks un viņš aizdomāsies par savas darbības pareizību.

Kā atradināt kaķi no skrāpēšanas

1. Viegls uzsitiens pa ķepām, stingra un skaļa balss komanda “nedrīkst” vai “nagi”. Ja trokšņa radīšanai izmantosi kādu priekšmetu, tam vienmēr jābūt vienam un tam pašam, lai izveidotu asociāciju.

2. Ja kaķis būs pieradis pie speciāla skrāpēšanas dēlīša, citur viņš to nedarīs.

3. Nespied dzīvnieku spēlēties. Ja kaķis neizrāda iniciatīvu, labāk likt viņu mierā. Pretējā gadījumā aizkaitināts mājdzīvnieks var tev uzklupt un saskrāpēt seju.

4. Pagatavo vai iegādājies kaķim rotaļlietas. Kaķis savu instinktu pielietos pie rotaļlietām, viņam nevajadzēs skrāpēt cilvēkam.

Ko darīt, ja kaķis uzbrūk no stūra

1. Ieslēdz kaķi būrīti vai istabā. Kaķi nevar ciest aizvērtas durvis un ierobežotas telpas. Šāda mācība liks viņam apdomāt savu izturēšanos.

2. Neveic asas un pēkšņas kustības mājas plēsoņas tuvumā.

Ja nav laika doties iepirkties un meklēt kaķim rotaļlietas, vienmēr var tās izgatavot no pa rokai esošiem materiāliem.

Vienkāršākās pašu gatavotās rotaļlietas kaķiem

1. Aukliņā iesiets priekšmets. Tas var būt auduma, vai kažokādas gabaliņš, biezs papīrs, dzija. Aukliņu var piekārt, lai kaķis spēlējas pats.

Saimnieks var piedalīties spēlē, velkot aukliņu pa grīdu, vai aicinot kaķi palēkties un satvert iesieto priekšmetu.

2. Folijas bumbiņa. Pateicoties materiālam, tā būs ļoti viegla, kaķis to varēs nēsāt zobos. Labāk pagatavot to lielāku, lai mājdzīvnieks nejauši nepazaudētu.

3 Nūjiņai pielīmē kažokādas gabaliņu vai spalvu. Kaķis uz spēli jāaicina uzmanīgi un neuzbāzīgi, lai nenobiedētu.

4. Rotaļlietas. Ja ģimenē ir bērni, kaķis neatteiksies padzenāt viņu mazās uzvelkamās rotaļlietas. Kaķiem ļoti patīk ripināt Kinder šokolādes olu kapsulas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.