Ilustratīvs attēls

Kā novērst «vēsturisko netaisnību» ar pensijām māmiņām, kas savus bērnus pasaulē laidušas jau brīvās Latvijas laikā? 57

Kā vēsta portāls “lsm.lv“, palēnām tuvojas laiks, kad arvien vairāk un vairāk māmiņu, kas savus bērnus pasaulē laidušas jau brīvās Latvijas laikā, dosies pensijā. Un šīm mammām pensija varētu būt mazāka nekā citiem, jo bērna kopšanas atvaļinājuma laikā par māmiņām gadiem netika veiktas faktiski nekādas sociālās iemaksas. Šo situāciju varētu novērst, taču kā? Konkrētu solījumu pagaidām nav.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Kokteilis
“Tik īpaši un skaisti!” Brīnišķīgs notikums Reiņa un Maijas Sējānu ģimenē – pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā 1
Lasīt citas ziņas

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja Elīna Treija norādīja: “Tikai tagad sāk iezīmēties tā netaisnība, kas bija iestrādāta pret tiem vecākiem, kas kopj bērnus. Proti, pusotra gada laikā, kad tu no zīdaiņa līdz pusotram gadam kop bērniņu, tika veiktas ļoti niecīgas sociālās iemaksas.”

Līdz pat 2022. gadam sociālās iemaksas par bērna kopšanas laiku tika aprēķinātas no bērna kopšanas pabalsta lieluma. Un tās mammas, kas pietuvojas pensijas vecumam šobrīd un savus bērnus auklējušas jau brīvās Latvijas laikā, apskatot savu plānoto pensiju, var saskarties ar nepatīkamu pārsteigumu. Labklājības ministrijā ir nonākusi ideja, ka šo situāciju vajadzētu novērst.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrijai šajā ziņā ir viens uzstādījums – nemaksāt no pensiju budžeta.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) norādīja: “Tas nekādā veidā nevar skart speciālo budžetu, jo šādas papildu izmaksas speciālajā budžetā nav paredzētas. Pretējā gadījumā mēs uzliktu slogu uz citiem nodokļu maksātājiem vai sociālo apdrošināšanas iemaksu maksātājiem.”

Taču problēmas slēpjas ne tikai pagātnē, norādīja Daudzbērnu ģimeņu apvienības vadītāja Treija. Latvijas demogrāfiskā situācija gadu gaitā arvien pasliktinās – dzimst mazāk bērnu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.