Rinda pie PMLP dokumentu nākārtošanai
Rinda pie PMLP dokumentu nākārtošanai
Foto: ekrānuzņēmums/Twitter

Kāpēc izveidojušās tik garas rindas, lai nokārtotu dokumentus? Skaidro PMLP priekšniece 0

Pēdējos mēnešus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļas burtiski tiek “gāztas riņķī” – pieraksti vairākus mēnešus uz priekšu un uz vietas rindas sniedzas simtiem metru garumā. Ar ko izskaidrojamas šīs garās rindas dokumentu nokārtošanai?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Vangas prognozes 2025.gadam. Cilvēki bēgs no ASV, zemūdens zemestrīces un pasaules gala sākums 181
Lasīt citas ziņas

“Pirmkārt, mēs labi atceramies, ka pirmās Latvijas pases sāka izdot 1992. gadā, un tas nozīmē, ka šis cikliskums ik pēc 10 gadiem vienmēr atkārtojas un no tā mums neizbēgt,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Tāpat otrs iemesls ir kovid pandēmija, kā rezultātā trīs mēnešus PMLP nodaļas bija ciet, jo neviens nesaprata, kā pareizi rīkoties – tika apkalpoti apmēram 3 500 cilvēku mēnesī, bet normāls apjoms ir 59 000.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam darbs tika atsākts sarkanajā režīmā, kas arī ierobežoja cilvēku piekļuvi. Arī darbinieku slimošanas dēļ vairākas nodaļas bija ciet. Tajā laikā pieraksts vienam cilvēkam bija 30 minūtes, lai varētu veikt visus nepieciešamos dezinfekcijas pasākumus. Un līdz ar visiem šiem apstākļiem veidojās uzkrājums.

Vēl kāds faktors ir Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, kamdēļ cilvēkiem tagad vajadzīgas pases.

Arī karš Ukrainā šīs rindas pastiprinājis – ukraiņi tiek apkalpoti bez rindas termiņuzturēšanās atļauju saņemšanai.

Tāpat aicinājums sagatavot 72 stundu somu, kurā jābūt visiem dokumentiem, pamudinājis bērnu vecākus noformēt personu apliecinošos dokumentus arī saviem bērniem, kuriem tādi līdz šim vēl nav bijuši.

No nākamā gada iedzīvotājiem obligāti jābūt arī Personas apliecībai jeb ID kartei – arī tas palielina pierasījumu.

SAISTĪTIE RAKSTI