Foto: Unsplash

“Kāzas ir pēdējais, ko atceļ…” Lauku tūrisma mītnes saņem atteikumus 90% rezervāciju 0

Lauku tūrisma mītnes saņem atteikumus 90% rezervāciju, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja Asnāte Ziemele.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Viņa uzsvēra, ka šobrīd, kā visās nozarēs, arī lauku tūrismā ir sākusies nopietna krīze.

“Sekas ir ļoti smagas – uzņēmējiem nav ienākumu, tiek atlaisti darbinieki. Faktiski šobrīd 90% rezervāciju lauku tūrisma mītnēs saņem atteikumus. Jautājums ir, cik ilgi šī krīze turpināsies un kādas būs ilgtermiņa sekas uz nozari kopumā,” teica Ziemele.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lauku tūrisms ir pārdzīvojis ziemu, kas ir izdzīvošanas laiks, jo ārzemju tūristu šajā gadalaikā neapmetas laukos, bet vietējie iedzīvotāji ceļo ļoti maz, savukārt pavasaris un vasara lauku tūrismam ierasti ir laiks, kad ir iespēja nopelnīt.

“Marts ir tas laiks, kad parasti sākas lielais rezervāciju laiks, kad tiek pieteikti pasākumi, kas šobrīd ir pilnībā apstājies.

Lauku tūrismam šobrīd nav tā “tauku slāņa”, kas ļautu kādu laiku izdzīvot. Ir ļoti slikti,” teica Ziemele.

Pēc viņas minētā, labāka situācija šobrīd ir tiem, kuriem lauku tūrisms ir vairāk dzīvesstils, nevis galvenais ienākumu avots. “Vieglāk šobrīd sokas tiem, kam ir darbs un lauku tūrisms ir papildu nodarbošanās, nevis galvenais ienākumu avots. Tas palīdz izdzīvot,” atzina asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja.

Ziemele norādīja, ka šobrīd tiek atcelti gandrīz visi pasākumi.

“Protams,

kāzas ir pēdējās, ko cilvēki atceļ, bet, ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, protams, visi lielākie pasākumi tiek atlikti vai atcelti pavisam. Mazos pasākumus gan vēl neatceļ

– ir tāds gaidīšanas režīms atkarībā no tā, kas valstī notiks turpmākajos mēnešos,” stāstīja asociācijas vadītāja.

“Lauku ceļotāja” mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. “Lauku ceļotājs” pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma.

“Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.