Foto: instagram/RedBullLatvia

Krista Draveniece: Vai joku mašīnas izglābs pilsētas svētkus? Šķita, ka Talsos bija puse Latvijas 43

Vakardien kopā ar vīru, gluži kā (šķiet) puse Latvijas iedzīvotāju devāmies uz Talsiem, jo tur pirmo reizi Latvijā norisinājās leģendārās RedBullSoapBox jeb slavenākās nemotorizētu braucamo sacensības un šis bija lielisks piemērs, kā mūsdienīgi svinēt pilsētas svētkus! Bravo!

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Kas ir RedBullSoapBox? Būtībā paštaisīti, sametināti, sasieti, salipināti, izgrebti nemotorizēti braucamrīki, kuri parasti noformēti kādā tematikā, piemēram, braucoša sērkociņu kastīte, kuģis, Šreka tualete, tējkanna vai picas šķēle. Šeit iztēlei nav robežu. Galvenais braucamrīka uzdevums ir finišēt.

Trase sākas kalnā un pa vidu dažādos posmos ir pa kādam šķērslim vai mazam tramplīnam, kas pārbauda paštaisītā braucamrīka izturību un šoferu vadītprasmi. Ja “auto” apstājas, komandas biedri iestumj un atbalstītāju gaviles dod spēku nobraukt trasi līdz galam un finišēt. Smieklīgi, izklaidējoši un jautri kā dalībniekiem, tā skatītājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī jautrā, humora pilnā pasākuma video no sacensībām citās valstīs esmu skatījusies iepriekš un tiešām neticēju, ka šogad šis pasākums notiks Latvijā. Vai mani interesē paštaisīti joku spēkrati? Protams, ka nē, bet, manuprāt, šis bija lielisks piemērs, kā izklaidējošs, varētu teikt tomēr sava veida nišas pasākums lieliski nostrādāja un sestdienas pusdienslaikā uz Talsu pilsētas svētkiem atvilināja teju pusi Latvijas.

Kad šo rakstu, vēl oficiāli ne rīkotāji, ne pašvaldība nav ielikusi ziņas, cik tad apmēram apmeklētāju bija ieradušies uz Talsu pilsētas svētkiem, bet es varu pateikt, ka pirmie sastrēgumi trīs stundas pirms sacensību starta sākās jau aiz Jūrmalas, tūlīt aiz tilta pār Lielupi jeb krietnu gabalu pirms Talsiem. Ko tādu sen nebiju redzējusi un nevaru atminēties, uz kuriem pilsētas svētkiem būtu bijuši šādi sastrēgumi!

Protams, ka uz pilsētas svētkiem vienmēr brauc daudz viesu, tomēr šis bija kas neredzēts, ņemot vērā, ka Ventspilī bija Jūras svētki un Cēsīs “Lampa”. Pasākums pilsētas svētku otrajā dienā bija bez maksas, ilga apmēram 4-5 stundas, jo startēja 45 mašīnas. Starp citu, pieteikušās bija 300 komandas. Domāju, ka šis apmeklētāju skaits un dalībnieku pieteikumu lērums norāda, ka esam izsalkuši pēc feinām aktivitātēm un pilsētas svētki jau sen vairs nesaistās tikai ar gadatirgu un vietējā deju kolektīva dančiem fonā. Šis veiksmīgais piemērs noteikti varētu iedvesmot arī citas pilsētas skatīties šādā virzienā un nebaidīties eksperimentēt, protams, ka šāda līmeņa pasākumu pašvaldība viena pati nevar uzrīkot, bet iedvesmoties gan, un kā vēl! Talsi pilnīgi noteikti bija ieguvēji un liels paldies par iespēju izbaudīt šos svētkus kopā ar jums!

@nikinjshh Crashi no Redbull SoapBox Race #redbull #redbullsoapbox #soapbox #talsi #crash #latvia ♬ WARRIOR – DJ KUSH SMOKAH & RXDIANT

@ann_dzos Amazing experience @Red Bull Racing @Red Bull Soapbox #redbull #латвия #latvija #soapbox ♬ original sound – &lt33
Reklāma
Reklāma

@anastasija_edition Come to the RedBull Soapbox race with me ✨ In Talsi, Latvia #redbullracing #soapboxrace #redbullsoapbox #latvia #videoviral #funnyvideos @Red Bull Soapbox @Red Bull Latvia @Red Bull ♬ son original – TRINIX

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.