Laukos
Politika

LAD paziņo termiņu īstermiņa aizdevumiem no vienotā platības maksājuma0

Foto: Zane Bitere/LETA

No 21.maija līdz 15.augustam Latvijas lauksaimnieki var saņemt bezprocentu īstermiņa aizdevumu no vienotā platības maksājuma Covid-19 krīzes negatīvās ietekmes mazināšanai, aģentūru LETA informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma, rudenī tiks atskaitīts no vienotā platības maksājuma, ko saņems lauksaimnieks par vienotajam platības maksājumam pieteiktajiem platības hektāriem.

Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no šā gada 21.maija līdz 15.augustam LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Īstermiņa aizdevums tiek aprēķināts no vienotā platības maksājuma avansa apmēra, ņemot vērā īstermiņa aizdevuma minimālo summu – 700 eiro, 40 eiro noteikto atbalsta likmi par vienotajam platības maksājumam pieteikto hektāru un saskaņoto valsts atbalsta īstermiņa aizdevuma maksimālo summu – 100 000 eiro.

Īstermiņa aizdevumu līdz 2020. gada 31. decembrim piešķirs lauksaimniekiem kā “de minimis” atbalstu vai arī kā saskaņotu valsts atbalstu atbilstoši Eiropas Komisijas lēmumam, ja lauksaimniekam trīs pēdējos fiskālajos gados piešķirtā “de minimis” atbalsta kopējā summa būs sasniegusi 25 000 eiro.

Lauksaimnieks var pretendēt uz īstermiņa aizdevumu, ja šogad ir pieteicies vienotajam platības maksājumam, kā arī, ja pretendē uz aizdevumu kā “de minimis” atbalstu vai ir sagatavojis un apstiprinājis uzskaites veidlapu par saņemto “de minimis” atbalstu, ko var izdarīt Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Lauksaimnieks var arī pretendēt uz īstermiņa aizdevumu, ja pretendē uz aizdevumu kā saskaņotu valsts atbalstu, īstermiņa aizdevuma iesniegumā pamatojot, kā Covid-19 izplatība negatīvi ietekmējusi uzņēmuma saimniecisko

darbību. Pamatojums jābalsta vismaz uz vienu no kritērijiem – vismaz 20% apgrozījuma kritumu atbilstoši operatīvajiem finanšu datiem šogad martā, aprīlī, maijā, jūnijā vai jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn.

Vēl viens kritērijs, uz ko var balstīt pamatojumu aizdevuma saņemšanai ir tas, ka atbilstoši operatīvajiem finanšu datiem šā gada pirmajos piecos mēnešos lauksaimniekam likviditātes rādītāji ir pasliktinājušies salīdzinājumā ar pagājušā gada finanšu datiem.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka valdība 14.aprīlī lēma no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” sniegt 45,5 miljonu eiro atbalstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem.

Atbalsta piešķiršanu nosaka Ministru kabineta noteikumi par kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts atbalstu lauksaimniecībai, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Eiropas tiesas spriedums nav pārsūdzams. Ko liksim vietā? 3
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka 4
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Svarīgs nosacījums platības maksājumu saņemšanai: zāle jānopļauj un jānovāc, nevis jāsasmalcina
3 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta jau otrā slimnīcā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
3 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 2
2 stundas