Kultūra
Teātris un kino

Latviešu scenogrāfs pirmo reizi iekļuvis prestižā operas konkursa “Ring Award” finālā0

Publicitātes foto

Šonedēļ Austrijas pilsētā Grācā izsludināti trīs prestižās starptautiskās balvas “Ringa Award 2020″ finālisti.

Informācija balvas mājas lapā liecina, ka starp 126 komandām no 32 valstīm balvu – iespēju iestudēt izrādi Grācas operā šā gada jūnijā – ieguvusi radošā grupa, kurā arī Latvijas scenogrāfs Didzis Jaunzems.

Kopā ar režisoru Kristianu Ladu un kostīmu mākslinieci Natāliju Kitamikado (abi – Polija) viņi konkursam piedāvāja versiju par operu “Dons Žuans” (“Don Giovanni”) “Dona Žuana sindroms”. Viņi piedāvājuši atteikties no dona Žuana tēla, sadalot viņa lomu trim pārējiem solistiem.

“Ring Award” ir starptautisks operas jauno režisoru un scenogrāfu konkurss, kas notiek reizi trīs gados. Tas piedāvā režisoriem un scenogrāfiem platformu teātra izrāžu realizēšanai, kā arī piešķir apbalvojumus par izciliem sasniegumiem darbā.

Saistītie raksti

Didzis Jaunzems ir viens no Latvijas jaunās paaudzes pieprasītākajiem scenogrāfiem un arhitektiem, pērn saņēmis titulu “Gada jaunais arhitekts”.

Martā viņš veidos scenogrāfiju Beļģijas operas “Opera Ballet Vlaanderen” uzvedumam “Symphony of Expectations” (“Gaidu simfonija”), savukārt jūnijā – scenogrāfiju Karola Šimanovska operai “King Roger” (“Karalis Rodžers”) Savonlinnas festivālā Somijā.

“Ring Award” ir nozīmīgākais muzikālā teātra režisoru un scenogrāfu konkurss Eiropā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.