Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina baudīt vasaru kopā 0

Šovasar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) dabas parkā Tērvetē kā mazus, tā lielus apmeklētājus gaida interesanti pārsteigumi un piedzīvojumi. LVM Informācijas centra vadītāja Lilita Kauste stāsta, ka jaunumi ir abās parka pasaku pasaulēs – gan Sprīdīša zemē, kur mājvietu radis Pasaku mežs un Latvijā vienīgā rūķu pilsēta Čiekure, gan Kurbada zemē, kur var pakāpties augstāk par zemi, kā arī pārvarēt līkumotos Velo takas tramplīnus un takas.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Pēc 2023. gada augusta vētras posta darbiem Kurbada zemē jaunā veidolā atkal atdzimis Tērvetes Tarzāna parks ar dažādu līmeņu trasēm, kurās bērni un jaunieši var pārbaudīt veiklību, kāpelējot un pārvarot teju simt dažādus šķēršļus. Mazākajiem aktīvās atpūtas cienītājiem pieejamas trīs trases, lielākajiem – sešas. Melnās trases vietā tagad stājusies jautrā Tiroliešu trošu trase, kas vilina ar trim izaicinošiem nobraucieniem. Pilnīgi no jauna tapusi Olimpiskā taka – pastaigu vieta ar koka konstrukcijām.

Pusaudži un azartiskie dabas draugi var pilnā sparā nodoties riteņbraukšanai rekonstruētajā un paplašinātajā Velo takā, kur uzstādītas jaunas koka rampas un uzlabots taku segums. Tramplīni, virāžas un tilti vairāk nekā trīs kilometru garajā Velo takā gaida azartiskos riteņbraucējus!

Pētām mežu Vides stāstu dienās

CITI ŠOBRĪD LASA

Vasaras laikā LVM dabas parkā Tērvetē turpinās arī tradicionālās Vides stāstu dienas. Ar vainagu darināšanas darbnīcu, ievijot labas domas trejdeviņās zālītēs, jau ieskandināts Līgo vakars un Jāņu diena. Bet jau 6. jūlijā Anneles Tēva kalnā kopā ar Tautas sporta klubu “Sprīdītis” notiks orientēšanās pasākums “Pārsteigumi mežā”, kur interesentiem būs iespēja izskriet orientēšanās labirintu. Meža mātes radošajā stacijā parka apmeklētāji varēs izgatavot savu meža pārsteigumu.

Savukārt 21. jūlijā notiks pasākums “Mans draugs mežs”, kur kopā ar pasaku tēliem – Meža Ķēniņa galma pārstāvjiem, rūķiem, draisko Sila raganiņu un nešpetno Velliņu – būs iespēja pētīt daudzveidīgo mežu. Viņiem pievienosies zaķis Brencis un viltīgā Lapsa, kam vienmēr padomā ne tikai izklaide, bet arī kāda izzinoša aktivitāte. Kopā ar mākslinieci Aiju Princi Galzoni parka apmeklētāji varēs piedalīties gleznošanas kopdarbā un mācīties izpratni par apriti dabā – skābekli, co2, koksni, saules un vēja mijiedarbību un vēl citām interesantām lietām.

Meža ķēniņam jauni mantziņi, Sila raganiņai – melnais Krauklis

LVM dabas parks Tērvetē var pamatoti lepoties ar savu infrastruktūru – koka laipām, tiltiem, pikniku vietām, kā arī brīnišķīgajām koka skulptūrām, kuras savulaik tapa, iedvesmojoties no Annas Brigaderes pasaku tēliem. Lilita Kauste stāsta, ka tagad šo parka tematisko daļu papildina koktēlnieka Ritvara Kalniņa veidotās jaunās koka skulptūras – Meža Ķēniņa valstību pieskatīs jauni mantziņi, bet Sila raganiņai palīdzēs melnais Krauklis un gudriniece Pūce.

Savukārt līdz mazo apmeklētāju iecienītajai rūķu pilsētai Čiekurei – bērnus pavada dažādiem raksturiem apveltītie kokā veidotie rūķēni, kas izvietojušies no parka centrālās ieejas līdz pat Rūķīšu mežam. Lai arī vasaras vakaros satumst vēlāk, parka apmeklētāji var vērot izgaismotās takas, namiņus un citu vides objektus. “Tas ļauj piedāvāt apmeklētājiem pasakainu pastaigu krēslas stundās,” norāda LVM Informācijas centra vadītāja.

Noteikti vērts apmeklēt arī LVM dabas parka koka skatu torni, lai no 39 metru augstuma vērotu Tērvetes silus, upes ieleju, Rūķu pilsētu, Pasaku mežu un Raganu silu. Skatu torņa apmeklējums ir bez maksas, tikai jāplāno, ka tajā uzkāpt var laikā no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:30. Par jaunumiem parūpējušies arī parka sadarbības partneri – Tērvetes tauriņu māja, Anneles Dzīvnieku dārzs, nodrošināta ir arī velkamo ratiņu un velo noma. Siltas pusdienas var baudīt kafejnīcā “mammadaba”, bet gardus našķus var atrast “Rūķu bodītē”.

Reklāma
Reklāma

Nakšņojam kokos un pazemes mājās

LVM dabas parkā Tērvetē ir daudz ko darīt un redzēt, tādēļ nav brīnums, ka vienas dienas laikā tā īsti izbaudīt parka plašo piedāvājumu nav iespējams. Atbilstoši pasaku tēmai, atpūtnieki aicināti atgūt spēkus LVM dabas parka glempingā, nakšņojot kādā no koka namiņiem kokos vai pazemes mājiņās. Neparastās pasaku mājiņas ir kā radītas gan romantiskai atpūtai, gan neaizmirstamām brīvdienām kopā ar ģimeni un draugiem.

Teritorijā var baudīt maltīti ērtās piknika vietās, kā arī ļauties ūdenspriekiem, nomājot laivu vai citu peldlīdzekli, vai baudot laisku atpūtu labiekārtotajā pludmalē pie Tērvetes ūdenskrātuves. Krastā izbūvēts 10 metrus augsts putnu vērošanas tornis, kur nesteidzīgi skatīt plašo Tērvetes ainavu un putnus. Šajā ainaviskajā vietā ir padomāts arī par tiem, kam patīk ceļot ar saviem kemperiem, treileriem vai nakšņot teltīs.

Uz tikšanos LVM dabas parkā Tērvetē!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.