Pasaulē
Eiropa

Leiboristi balsos pret Mejas iecerēto “Breksita” vienošanos0

Foto – EPA/LETA

Opozīcijā esošie leiboristi otrdien paziņojuši, ka parlamentā neatbalstīs Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas iespējamo vienošanos par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Leiboristu ēnu kabineta “Breksita” ministrs Keirs Stārmers norādīja, ka Mejas valdība piedāvā izvēli starp “patiesi sliktu un vēl sliktāku” vienošanos par turpmākajām attiecībām ar ES.

Ja Lielbritānija panāks vienošanos ar Briseli par aiziešanu no bloka, tā vēl būs jāapstiprina gan Lielbritānijas, gan pārējo bloka dalībvalstu parlamentiem, taču pašreizējais spēku samērs, šķiet, ir nelabvēlīgs Mejas valdībai, kam trūkst parlamentārā vairākuma.

Uzstājoties ikgadējā leiboristu kongresā, Stārmers norādīja, ka deputāti, kas partiju pārstāv parlamentā, balsos pret “Breksita” vienošanos, ja tā tiks panākta saskaņā ar Mejas piedāvāto plānu, jo tas neatbilst leiboristu izvirzītajiem “sešiem kritērijiem”, tai skaitā negarantē strādājošo tiesību aizsardzību un nesaglabā piekļuvi Eiropas tirgum.

Viņš uzsvēra, ka gadījumā, ja parlaments “Breksita” vienošanos noraidīs, būs jāizsludina pirmstermiņa vēlēšanas.

“Ja tas nebūs iespējams, mums jābūt citām iespējām,” piebilda Stārmers, norādot, ka vienai no šādām iespējām jābūt atkārtotam “Breksita” referendumam.

Stārmera pieļāvums par atkārtota referenduma rīkošanu, kurš nebija iekļauts iepriekš izplatītajā runas tekstā, izsauca zālē vētrainas ovācijas.

Leiboristu līderis Džeremijs Korbins iepriekš iestājās pret jaunu “Breksita” referendumu, norādot, ka partijai esot jārespektē vēlētāju lēmums.

Lai gan vairums no 500 000 partijas biedru 2016.gadā balsoja par palikšanu ES sastāvā, daudzi no 257 leiboristu deputātiem parlamentā pārstāv tos vēlēšanu apgabalus, kuri atbalstīja izstāšanos no bloka.

Saistītie raksti

Brendans Čailtons, kas pārstāv “Breksita” atbalstītāju grupu “Labour Leave”, brīdina, ka partija zaudēs balsis, ja mēģinās apturēt Lielbritānijas aiziešanu no ES.

Taču “Breksita” sarunām atrodoties faktiskā strupceļā, kamēr līdz nākamā gada 29.martam, kad Apvienotajai Karalistei no bloka jāaiziet, atlicis tikai nedaudz vairāk par pusgadu, uz Korbinu pieaug spiediens no to ierindas biedru puses, kas pieprasa atkārtotu referendumu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Vecāku ļaunākais murgs, kam sekoja līdzi visa pasaule! Pēc 13 gadiem jaunumi neatrastās Madeleinas lietā
22 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Uzbrukumā ar nazi pamatskolā Ķīnā ievainoti vairāk nekā 40 cilvēki
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
ASV saistībā ar Džordža Floida nāvi apsūdzēti četri policisti
1 diena

Lasītākie

IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
2 stundas
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Plus 30, sutīgs, negaisi, lietusgāzes, liela krusa un vētra – nākamās nedēļas laika prognoze
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
11 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Žurnāls: Vācijas labējā spārna ekstrēmisti izgājuši apmācību nometnē pie Sanktpēterburgas
1 stunda