Sports
Futbols

LFF nevēlas maksāt Stojanovičam – spēlētāju līmenis neatbilstot trenera kalibram0


Slaviša Stojanovičs.
Slaviša Stojanovičs.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Līdzšinējais Latvijas futbola izlases treneris Slaviša Stojanovičs, iespējams, drīz vairs nevadīs valstsvienību, jo Latvijas Futbola federācija (LFF) naudas taupības nolūkos izsver iespēju piesaistīt pašmāju speciālistu, vēstīts 2020.gada “Sporta Avīzes” pirmajā izdevumā.

Laikraksts vēsta, ka Stojanovičs, iespējams, savu pēdējo spēli kā Latvijas izlases galvenais treneris jau ir aizvadījis, LFF lūkojoties vietējo speciālistu virzienā. Šāds lēmums no LFF puses tiek pamatots ar finansiālo aspektu, proti, šobrīdējais treneris ik mēnesi atalgojumā saņēma 11 000 eiro, bet sākot ar 2020.gadu, tas pieaudzis vēl par trim tūkstošiem. Tāpat Stojanovičam Latvijā tiek apmaksāti uzturēšanās izdevumi.

LFF vēl gan nesteidz pieņemt lēmumu šajā jautājumā, jo priekšlaicīgi atlaižot Stojanoviču, viņam pienāktos 150 000 eiro liela kompensācija, kuru finansiālās grūtībās nonākusī organizācija šobrīd nevarētu atļauties izmaksāt.

“Ņemot vērā futbolistu un viņu pārstāvētos klubus, spēlētāji ne ar ko īpašu neizceļas, tāpēc rodas šaubas vai izlasē ir vajadzīgs tik augsta kalibra speciālists,”

sarunā ar laikrakstu norādīja LFF valdes loceklis Artūrs Zakreševskis. “Stojanovičs ir kvalificēts treneris, bet ar šā brīža spēlētājiem mums mērķtiecīgi tērēt tik lielas naudas summas nav nepieciešams.”

“Slaviša saņem lielāko algu, kādu jebkad trenerim esam maksājuši. Ņemot vērā mūsu finansiālo situāciju, piesaistīt vietējo speciālistu būtu lētāk, bet mēs to darītu ne tikai taupības nolūkos, tā šiem treneriem būtu arī lieliska iespēja iegūt pieredzi.”

Tiek vēstīts, ka uz Stojanoviča apstiprināšanu amatā uzstāja iepriekšējais LFF prezidents Kaspars Gorkšs, bet šobrīd no astoņiem valdes locekļiem, seši skaidri ir pauduši nostāju, ka darbu vajadzētu pārņemt vietējam speciālistam. Starp reālākajiem kandidātiem tiek piesaukti Dainis Kazakevičs, tāpat gatavību vadīt komandu izteicis valstī ilgi strādājušais Tamazs Pertija. Šī amata kandidātu lokā varēti tikt iekļauts arī Viktors Dobrecovs, kurš novembrī pameta Lietuvas komandu “Atlantas”, kas ir ierauta spēļu sarunāšanas skandālā.

Decembrī notikušajā LFF kongresā galvenā trenera maiņas jautājums netika izskatīts, bet jauni pavērsieni, iespējams, gaidāmi 20.janvārī paredzētajā sēdē.

Saistītie raksti

Neraugoties uz Latvijas izlases vājo sniegumu aizvadītāja 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, Stojanovičam ir arī izdevies paveikt vairākas pozitīvas lietas. Viņš izveidoja iekšējos kārtības noteikumus, kas paredz to, kā spēlētājiem būtu jāuzvedas publiskās vietās un sarunās ar medijiem, tāpat tajos atrunāti ģērbšanās noteikumi un citas būtiskas lietas. Speciālista vadībā sastāvs kļuva arī nedaudz “svaigāks” – aizvadītajā ciklā debiju izlasē piedzīvoja Antonijs Černomordijs, Aleksejs Grjaznovs, Mārtiņš Ķigurs, Ēriks Punculs, Daniels Ontužāns, Boriss Bogdaškins un Armands Pētersons.

Tāpat Stojanovičam izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju, ar 1:0 uzvarot Austriju, Latvijas izlasei izcīnot pirmo panākumu pēdējās 17 spēlēs.

LA.lv