Ogas, augļi, dārzeņi, zaļumi, sēnes Rīgas Centrāltirgū
Ogas, augļi, dārzeņi, zaļumi, sēnes Rīgas Centrāltirgū
FOTO: LA.LV

Līdz ar PVN samazināto likmi augļiem un dārzeņiem ir pieaudzis importa produkcijas patēriņš 21

Līdz ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi augļiem un dārzeņiem Latvijā ir pieaudzis importa produkcijas patēriņš, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka šogad beigsies periods, kad svaigiem augļiem un dārzeņiem Latvijā tiek piemērota PVN samazinātā likme, proti,

nākamā gada budžetā augļiem un dārzeņiem ir paredzēta PVN likme pilnā apmērā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat Krauze minēja, ka viens no šīs samazinātās PVN likmes mērķiem bija palīdzēt vietējiem ražotājiem un izskaust ēnu ekonomiku. “Cenas nesamazinājās, kas vietējiem ražotājiem deva ļoti labu efektu, kā arī ēnu ekonomika ir izskausta,” pauda ministrs.

Vienlaikus jautāts, vai ZZS plāno rosināt turpmāk noteikt samazināto PVN likmi, piemēram, 0% apmērā atsevišķiem pārtikas produktiem, kā iepriekš, strādājot opozīcijā, ZZS ir minējusi, Krauze norādīja, ka par to tiks diskutēts. “Tas būs kopīgs koleģiāls lēmums. Ja mums izdosies pārliecināt kolēģus, tad būs šāda likme arī kādam citam produktam, ja neizdosies, tad nebūs,” sacīja Krauze.

Tostarp ministrs norādīja, ka attiecībā uz PVN samazināto likmi ir jāvērtē, vai ar šādu likmi nepalīdzam importētajai produkcijai. “Attiecībā uz augļiem un dārzeņiem milzīgu kāpumu ir piedzīvojusi importa produkcija.

Faktiski, samazinot PVN likmi, mēs esam veicinājuši arī importa produkcijas patēriņu Latvijā, bet tāds nav mūsu mērķis – mūsu mērķis ir palīdzēt vietējiem,”

sacīja Krauze.

Savukārt, runājot, par iepriekšējā zemkopības ministra Didža Šmita (AS) rosinājumu nedēļas nogalēs slēgt lietos tirdzniecības centrus, Krauze minēja, ka šajā gadījumā ir divi būtiski aspekti, tostarp ekonomiskais jeb, ko valsts iegūst no šī lēmuma, kā arī, kāds ir iedzīvotāju viedoklis. “Domāju, ka šis jautājums nav slēgts,” viņš teica, vienlaikus piebilstot, ka šī jautājuma risināšana nebūs viņa galvenā prioritāte.

Jau vēstīts, ka Saeima iepriekš ir noraidījusi opozīcijas deputātu, tostarp ZZS priekšlikumu piemērot PVN samazināto likmi 5% apmērā svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām un piena produktiem.

Rudens veltes Rīgas Centrāltirgū 2023
Miķeļdienas gadatirgus Doma laukumā 2023
Mūsdienu amatniecības tirgus Brīvdabas muzejā 2023

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.