Līdzjutēji par gada labākajiem riteņbraucējiem nosauc BMX frīstailistus Zēboldu un Vīksnu 0

BMX frīstaila braucēji Ernests Zēbolds un Patriks Vīksna saņēmuši lielāko līdzjutēju atzinību balsojumā par gada labākajiem Latvijas riteņbraucējiem.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Labākā riteņbraucēja balvai tika izvirzīti septiņi sportisti, kuri guvuši augsta mēroga starptautiskos panākumus. Uzvarētājs šajā nominācijā tiek noteikts pēc pieciem kritērijiem: līdzjutēju, LRF padomes, BMX klubu padomes, šosejas un MTB treneru padomes, kā arī mediju balsojuma.

Līdzjutēju balsojumā, kurā kopumā tika atdotas 3279 balsis, uzvarēja talantīgais BMX frīstaila sportists Ernests Zēbolds. Ventspilnieks, kurš pārstāv “Rave team” komandu, šajā gadā izcīnīja augsto 12. vietu Pasaules kausa posmā, kas ir augstākais Latvijas sportistu panākums UCI līmeņa BMX frīstaila sacensībās. Zēboldam tika 45,5 procenti no visām atdotajā balsīm.

Otro vietu tikmēr līdzjutēju balsojumā ieņēma karjeras sekmīgāko sezonu aizvadījušais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš. “Trek – Segafredo” komandu pārstāvošais carnikavietis līdzjutēju balsojumā saņēma 17,5% balsu. Skujiņš izcīnīja uzvaras Maljorkas un Varēzes velobraucienos, kā arī Kalifornijas tūres posmā. Kalifornijā Toms ieguva arī kalnu karaļa kreklu. “Tour de France” velobraucienā latvietis izcīnīja augsto piekto vietu 15. posmā, bet uz pieciem posmiem ieguva kalnu karaļa kreklu.

Tikmēr labāko trijnieku balsojumā noslēdza Latvijas elites BMX braucējs Edžus Treimanis. Viņa lielākais panākums šajā gadā bija izcīnītā sestā vieta Pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā posmā. Līdzjutēju balsojumā valmierietis saņēma 16,4% balsu.

Savukārt labākais jaunais riteņbraucējs tiek noteikts pēc četriem kritērijiem – līdzjutēju, LRF padomes, BMX klubu padomes un MTB, kā arī šosejas un MTB treneru padomes balsojuma.

Arī šajā nominācijā līdzjutēju aptaujā uzvarēja BMX frīstaila sportists, jo 39% balsis ieguva Patriks Vīksna no “Rave team” komandas, kurš šajā gadā izcīnīja trešo vietu Pasaules Jaunatnes olimpiskajās spēlēs. Otro vietu ieguva BMX sportists Edvards Glāzers, kurš spēja uzvarēt Pasaules Jaunatnes olimpisko spēļu puišu sacensībās, kā arī triumfēja Eiropas kausa posmā. Kopumā Glāzeram 26,2% balsis. Trešo lielāko balsu skaitu ieguva MTB Downhill braucēja Paula Žibasa. Talantīgā sportiste izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā juniorēm, bet kopvērtējumā guva trešo pozīciju. Pasaules čempionātā Paulai piektā vieta. Līdzjutēju balsojumā sportiste saņēma 20,4% balsu.

Latvijas labākos riteņbraucējus, ar mērķi popularizēt riteņbraukšanas sporta veidu, nosaka sesto gadu pēc kārtas.

2018.gada Latvijas gada labākais un labākais jaunais riteņbraucējs tiks paziņots piektdien, 23. novembrī VEF Kultūras pilī, kur norisināsies Latvijas Riteņbraukšanas federācijas čempionu vakars.