Liene Cipule: Ukraiņu pieredze māca, ka NMPD brigāžu decentralizācija ir pareizākais no principiem 18

TV24 raidījumā “Dr.Apinis” tika apspriests, kā Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) rīkotos un izvietotu mediķu brigādes, ja Latvijā būtu krīzes situācija, proti, karš, kad kaut kur “sāk bumbot”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

NMPD direktore Liene Cipule raidījumā atzina, ka iepriekš NMPD bija savādāk domājuši, kad tika strādāts pie kritiskās infrastruktūras drošības jautājumiem. Savas korekcijas tagad ienesusi Ukrainas kara pieredze.

“Paredzējām, ka brigādes koncentrētos brigāžu atbalsta centros, kur mums būtu viņiem vieglāk atjaunot elektrību, atjaunot ūdeni, nodrošināt degvielu. Bet pēc padziļinātām sarunām ar ukraiņiem ir tieši otrādi. Viņi uzsvēra, ka šī decentralizācija jeb viena brigāde jebkurā citā vietā – tikai ne koncentrēti, ir pareizākais no principiem. Un viņiem ir tā, ka, sākoties gaisa trauksmei, ir uzdevums lēkt mašīnās un braukt vienalga kurā virzienā, bet prom, lai neatrastos liels skaits ambulanču vienā punktā,” tā TV24 raidījumā “Dr.Apinis” skaidorja NMPD direktore Cipule.

CITI ŠOBRĪD LASA

Un šāds pats princips esot jāievēro arī attiecībā uz rezervju veidošanu.

“Arī tās agrāk tika koncentrētas vienās lielās noliktavās. Tādas pašlaik dienestam [NMPD] ir trīs, četras, tad iedomājaties, ko nozīmē, ja trāpa visās četrās? Tad mēs paliekam bez rezervēm. Tātad ir atkal jāveido šie plāni, un mēs pie tā strādājam, lai maksimāli izkliedētu mums pieejamos resursus – ja vienā vietā tie tiek sabojāti, tad mums ir iespēja paņemt citviet,” komentēja Cipule, kā NMPD Latvijā ņēmis vērā ukraiņu pieredzi, lai iedzīvotājiem krīzes, tostarp kara gadījumā nodrošinātu tā saukto ātro palīdzību – NMPD brigāžu pieejamību un rezervju krājumus, piemēram, medikamentus.

Pilnu TV24 raidījumu “Dr.Apinis” varies skatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.