Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektore, profesore, ekonomikas doktore Irina Pilvere.
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektore, profesore, ekonomikas doktore Irina Pilvere.
Foto: Zane Bitere/LETA

LLU rektore: Studijām jānotiek klātienē. Attālinātais mācību process var būt kādu laiciņu, bet tas nevar būt ilglaicīgs 25

“Augstākā izglītība ir tās institūcijas, kuras strādā zaļajā režīmā jau kopš oktobra, bet tas, ko mēs vēlētos, lai šie noteikumi, kuri būs, ir savlaicīgi, prognozējami un izpildāmi,” par 15. februāra valdības sēdē plānoto lemšanu par noteikumiem dzīvei pēc 1. marta, TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore, profesore, ekonomikas doktore Irina Pilvere.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Profesore raidījumā norādīja, ka LLU, cik iespējams, strādā klātienē, jo citādāk nav iespējams nodrošināt atbilstošu mācību kvalitāti.

“Mūsu jomas ir pārstāvētas ar dažādām zinātņu jomām, kuras nav vienkāršas, un līdz ar to mums ir ļoti daudz praktisko darbu, dažādas praktiskās apmācības. Nevar lauksaimniekus, veterinārārstus vai inženierus iemācīt tikai sēžot.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Irina Pilvere uzsvēra, ka par jaunajiem noteikumiem augstskolas nepieciešams informēt jau laicīgi.

“Kā lielas institūcijas vadītāja es vēlētos, lai mēs redzam šos noteikumus, kādi viņi būs, lai mēs varam tos izpildīt un, galvenais, lai mēs varam sagatavoties. Tas šobrīd ir ļoti būtiski, jo parasti viņus [noteikumus] pieņem iepriekšējā vakarā, un rītā mums jāsaprot, ko tad mēs darīsim.

Bet, tā kā augstākā izglītība sen jau strādā zaļajā režīmā, es domāju, ka tur nevajadzētu būt lielām pārmaiņām,” raidījumā teica LLU rektore.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.