Krievijas diktators Vladimirs Putins (foto – no kreisās) vizītē Ķīnā tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, 2024.gada 16.maijā.
Krievijas diktators Vladimirs Putins (foto – no kreisās) vizītē Ķīnā tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, 2024.gada 16.maijā.
Foto: EPA/SCANPIX

Ķīna piegādā Krievijai letālus ieročus, lai tos izmantotu karā pret Ukrainu 140

Ķīna piegādā Krievijai letālus ieročus, lai tos izmantotu karā pret Ukrainu, paziņojis Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grānts Šapss. Šapss šodien runā Londonas Aizsardzības konferencē aicināja NATO pamosties un palielināt aizsardzības izdevumus visā aliansē. Ministrs sacīja, ka ASV un Lielbritānijas izlūkošanas dati liecina, ka Krievija un Ķīna sadarbojas kaujas aprīkojuma jomā.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

“Nesenā vizīte, ko mēs redzējām, un, manuprāt, par 64% pieaugošais tirdzniecības apjoms starp abām valstīm atklāj, ka patiesībā pastāv daudz dziļākas attiecības. (..) Un tā ir jauna izlūkošanas informācija, kas man dod iespēju šodien (..) atklāt šo faktu. Es domāju, ka tas ir diezgan nozīmīgs,” sacīja Šapss.

Krievijas diktators Vladimirs Putins šomēnes vizītē Ķīnā tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šapss uzsvēra, ka demokrātiskām valstīm ir jāaizstāv brīvības, kas atkarīgas no starptautiskās kārtības, un tas nozīmē, ka “mums ir nepieciešams vairāk sabiedroto un partneru” visā pasaulē.

“Ir pienācis laiks pasaulei pamosties. Un tas nozīmē pārvērst šo brīdi konkrētos plānos un spējās. Un tas sākas ar pamatu radīšanu alianses mēroga izdevumu palielināšanai,” norādīja ministrs.

Ķīnas prezidents Putina vizītes laikā šomēnes sacīja, ka konfliktam Ukrainā būtu jārod “politisks risinājums”, taču sīkāk nepaskaidroja. Pekina ir viena no galvenajām Putina atbalstītājām un turpina Maskavai piegādāt karadarbībai būtiskas preces un sastāvdaļas un iepirkt Krievijas naftu un gāzi, tādejādi sekmējot Krievijas ekonomiku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.