Ekrānuzņēmums no soctīkla Twitter. Attēlā redzams Mareks – poļu brīvprātīgais, kurš mira no gūtajiem ievainojumiem, kad viņs ar otru brīvprātīgo veda humāno palīdzību mikroautbusā uz Ukrainu.

“Mareks pēdējo cīņu vairs nespēja uzvarēt…” No ievainojumiem miris viens no poļu brīvprātīgajiem, kurš veda humāno kravu uz Ukrainu 23

Sociālajā tīklā Twitter publicēta vēsts, ka mūžībā ir devies Mareks – viens no diviem poļu brīvprātīgajiem, kurš veda humānās palīdzības kravu ar mikroautobusu uz Ukrainas pilsētu Časivjaru (Chasiv Yar).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Lasīt citas ziņas

“Draugi! Ar lielām skumjām jāpaziņo, ka Mareks pēdējo cīņu vairs nespēja uzvarēt… 16.03. pēc hum. kravas piegādes Časi Jarā kasešu bumbas šķembu ievainojumi bija pārāk nopietni. Lai Dieva miers varoņiem!,” raksta Pēteris, ar kura vēsti dalījies arī Reinis Pozņaks, kurš ir Latvijā zināms ar ziedojumu – transportlīdzekļu –  vākšanas akciju jeb “tviterkonvoja” organizēšanu, lai palīdzētu Ukrainai. Pozņaks Twitter pie sēru vēsts ierakstījis vārdus: “Varoņiem slava!”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Twitter lietotāji pie sēru vēsts raksta gan līdzjūtības vārdus, gan skarbākus vārdus, kas veltīti Krievijas prezidentam.

“Ļoti skumji, bet vienlaikus ļoti lielas dusmas. Atklāti teikšu – ļoti gaidu Putina nāvi,” tā raksta Twitter Valters. Savukārt Sanita raksta: “Varoņiem slava! Ikvienam, kas sniedz savu palīdzību, lai pasaulē atgrieztos miers, cilvēcība un mīlestība. Dusi mierā, labais cilvēk!”

Savukārt Paulis Twitter pie šīs ziņas raksta: “Labus cilvēkus nedrīkst nogalināt. Līdzjūtība visiem, kuri viņu pazina.”

Portāls “LA.LV” jau šā gada 18.martā vēstīja, ka sociālā tīklā Twitter izskanēja vēsts, ka krievi sašāvuši poļu brīvprātīgo mikroautobusu, uz kura redzamas uzlīmes ar Polijas, Ukrainas un Latvijas karogiem. Autobuss esot vedis humāno palīdzību uz Časivjaru (Chasiv Yar), tā sava profila ierakstā Twitter pavēstījis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko. Časivjara atrodas Ukrainas austrumos – Doneckas apgabalā.

Geraščenko raksta, ka tikuši ievainoti divi brīvprātīgie. Vienu no viņiem Glābšanas centrs evakuējis uz Dņepras slimnīcu. “Novēlam abiem brīvprātīgajiem pilnīgu un ātru atveseļošanos,” tā soctīklā Twitter ierakstījis Geraščenko.

Vai šajā incidentā iesaistīta Latvija, tas iesākumā vēl nebija zināms, 18.martā vēstīja “Latvijas radio”, atsaucoties uz projekta “Latviešu vienība Ukrainā” vadītāju Jāni Ratkeviču. Viņš diemžēl nezinot, kurai organizācijai šis mikrautobuss pieder. Arī no Latvijas puses esot tieši tādi pat mikroautobusi sūtīti uz Ukrainu – arī balti, bet tādu esot daudz.

Reklāma
Reklāma

Kā tovakar ziņoja LTV raidījums “Panorāma” un portāls “lsm.lv“, atsaucoties uz “Latvijas Radio”, biedrības “Baltijas globālā iniciatīva” vadītājs un Madonas baptistu draudzes mācītājs Pēteris Eisāns pastāstījis, ka apšaudē cietuši divi poļu brīvprātīgie – Mareks un Oļegs. Mikroautobuss esot bijis poļu brīvprātīgo rīcībā kopš 2022. gada maija. Tas ticis atrasts Rīgā un pārrēģistrēts uz biedrību Polijā.

Eisāns pastāstījis, ka mikroautobusā brīvprātīgie esot veduši pārtiku un higiēnas preces, kas vajadzīgas civiliedzīvotājiem tieši tuvāk karadarbības zonai. Mikroautobusā atradušies divi galvenie šoferi – Mareks un Oļegs, abi vīrieši tika ievainoti un aizvesti uz slimnīcu.

Eisāns “Latvijas Radio” zinājis teikt, ka trāpījums pa mikroautbusu bijis ar kasešu bumbu. Oļegs esot stabilā stāvoklī, taču Mareka veselības stāvoklies esot ļoti nestabils, notiekot operācija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.