Laukos
Atpūta

Ņemot talkā fantāziju un virtuālos risinājumus, radīti jauni tūrisma piedāvājumi0


Tagad Svētes palienes pļavas pa jauno pastaigu taku var izstaigāt sausām kājām arī palu laikā.
Tagad Svētes palienes pļavas pa jauno pastaigu taku var izstaigāt sausām kājām arī palu laikā.
Publicitātes foto

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Kamēr varas gaiteņos top atbalsta mehānisms cietušajiem uzņēmējiem un kampaņa “Atklāj Latviju droši!”, tūrisma organizatori novados nav sēdējuši klēpī saliktām rokām, cik nu spēdami, arī ārkārtas stāvokļa ierobežojumu laikā mudinot valsts iedzīvotājus ceļot.

Ņemot talkā fantāziju un virtuālos risinājumus, radīti jauni tūrisma piedāvājumi.

Pastaigu taka palienes pļavās

Neskatoties uz to, ka līdz 9. jūnijam Latvijā vēl dzīvosim ārkartas stāvokļa apstākļos, ierobežojumu mīkstināšana un dabas atmoda no mājām izvilina arvien vairāk cilvēku.

Tomēr nevajadzētu ļauties kārdinājumam doties uz populāriem tūrisma un dabas objektiem, kur, iespējams, nu jau apgrozās daudz ļaužu. Tā vietā būtu labi padomāt par tuvākajā apkārtnē esošajām klusajām un skaistajām vietām, kur sen nav būts.

Tāda vieta Dobeles novadā ir ap Zebrus ezeru, kura ziemeļu piekrastē no krasta kraujas dažādos augstumos izplūst ap divdesmit lielāku un mazāku avotiņu.

Te gan nav labiekārtotu dabas taku, bet, ja kājās ērti apavi un nav bail ložņāt pa brikšņiem, no tuvējā Ezerlūķu pilskalna var doties nesteidzīgā pārgājienā gar ezeru.

Tā kā šī ziema mūs nelutināja ar sniegu un aizsalušām upēm, arī palu laiks gāja secen, taču ne jau katru gadu tā būs, tādēļ izveidota jauna pastaiga taku Svētes palienes pļavās (Jelgavā), kas uzbūvēta pusotra metra augstumā uz pāļiem, lai arī, ūdens līmenim ceļoties, cilvēki sausām kājām varētu iepazīt šo interesanto biotopu.

Ap pusotru kilometru garās takas dēļu klājs ir aprīkots ar margām, kurās iemontēts speciāls siets.

Lai veicinātu floras daudzveidību, palienes pļavās 1,2 hektāru platībā iekārtotas īpašas vietas, kurās iestādīti dažādi augi – smaržīgā kalme, parastā niedre, vītola vijmietiņš un citi.

Kino pa auto logu

Valmierā brīvdabas kino, skatoties to pa automašīnas logu, kļuvis necerēti populārs.
Publicitātes foto

Izmantojot dīkstāves laiku, Valmieras TIC sadarbībā ar Beverīnas novada pašvaldību nomarķējis iemīļotā velo un kino festivāla “Kinopedālis” Puspedāļa maršrutu, kas apļveidā teju 25 kilometru garumā ved no TIC (Rīgas ielā 10) gar Gaujmalu cauri Pauku priedēm līdz vietai, kur Abuls ietek Gaujā un izveidota Mīlestības taka, un tālāk pa meža taciņām uz atpūtas bāzi “Baiļi”, atgriežoties Valmierā.

Ceļā būs gan asfalta segums, gan meža un grants ceļi, vajadzēs šķērsot arī laipu pāri Abula upei, kura ziemā tiek noņemta, tāpēc maršrutu ieteicams veikt no aprīļa līdz oktobrim.

Minoties varēs piestāt pie mājas, kurā dzīvojis slavenais soļotājs Jānis Daliņš, Kālītes avota, Brenguļu alus sētas, aplūkot Beverīnas novada “Laimes kokus” un pavērties no pretējā Gaujas krasta uz skatu terasi Atpūtas parkā.

Maršruta marķējums ir trijstūris ar baltu ārējo malu un zaļu iekšpusi, kur virsotne norāda virzienu, kurp doties. Ceļotājus gaida arī Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs kalna pakājē, kas iekārtots senā ūdenstorņa telpās un mūsdienīgā piebūvē.

Te būs iespējams apskatīt vēsturisko ekspozīciju par dabas objektu un svētvietu “Zilaiskalns”, Zilākalna ciematu un industriālā mantojuma objektu – ūdenstorni.

Varēs virtuāli pacelties virs Zilākalna un ielūkoties vecajā šaursliežu dzelzceļa lokomotīvē.

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā norisinājās vēl nebijis notikums – brīvdabas kinovakars “drive-in”, stāvvietai pie Vidzemes Olimpiskā centra pārvēršoties par kinoteātri, kurā skatītāji ieradās automašīnās.

Tā kā interese bija liela, brīvdabas kinoseansi plānoti visu vasaru, taču jāņem vērā, ka biļetes (maksa par stāvvietu) jāiegādājas laikus, jo vietu skaits ir ierobežots un uz vietas tās netiks pārdotas.

Nākamais kinoseanss jau šovakar (22. maijā) plkst. 22, kad izrādīs filmu “Džumandži: nākamais līmenis”, bet rīt tajā pašā laikā būs filma “Tici mīlestībai” – filmas, kuras izvēlējušies paši skatītāji, balsojot Valmieras “Facebook” lapā.

Spēles un dažādi uzdevumi

Par īpašu krīzes piedāvājumu parūpējusies Jaunmoku pils. Orientēšanās spēle “Sveiks, kaimiņ!” vedina pārus un ģimenes sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc darba lapā dotajiem jautājumiem atrast konkrētus parkā esošus objektus un uzzināt interesantus faktus par tiem.

Talsu TIC izstrādāts interaktīvo piedzīvojumu maršruts vecpilsētā “Talsi = 9 pa’ 9”, kas ietver uzdevumu atrast kartē atzīmētos punktus dabā un atbildēt uz jautājumiem.

Uzdevumu interesantāku padara iespēja lietot QR aplikāciju, kas jāmeklē “QR Google Play” vai “AppStore” viedtālrunī vai planšetē. Šis pasākums aizņems apmēram divas stundas.

Savukārt atpūtas komplekss “Sveikuļi” piedāvā burtu labirintu, orientēšanās poligonu ar dažādiem maršrutiem un Lielo Sveikuļu spēli kompleksa teritorijā ar orientēšanās elementiem iesācējiem.

Godā ceļ grūbu ēdienus

Rēzeknē radīts jauns kulinārā mantojuma piedāvājums “Izgaršo Rēzekni caur grūbām!”.

Tā ietvaros pilsētas ēdināšanas uzņēmumi ir izstrādājuši un savās ēdienkartēs iekļāvuši īpašus pērļu grūbu ēdienus. Grūbas no seniem laikiem bijušas neatņemama latviešu ēdienkartes sastāvdaļa.

Garšīgie un vienmēr pieejamie putraimi parasti asociējas ar tādiem klasiskiem ēdieniem, kā grūbu biezputra, koča jeb kūķis un citiem.
Saistītie raksti

Taču, pateicoties īpašai apstrādei, pērļu grūbas ieguvušas lielisku garšu, ko novērtējuši arī vietējie restorāni, gardēžiem izveidojot gan pamatēdienus, gan desertus, piemēram, “Pērļu grūbu salātus ar grilsieru un šampinjoniem”, “Pērļu grūbas ar grilētiem augļiem un ogām”.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs kopā ar Daugavpils Māla mākslas centru piedāvā iespēju tiešsaistē apskatīt septiņas izstādes, tostarp ekspozīciju par Daugavpils novada dabu un agrāko Latvijas naudu latu, pasaules tautu tradicionālo cepuru un galvassegu kolekciju, stikla rotu, keramikas, pinumu, tekstīliju izstādes, bet Māla mākslas centrā nelielās grupās jau iespējams arī klātienē piedalīties podniecības meistarklasēs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Tā šķietami nekaitīgs vienas nakts lietus var atstāt iespaidu uz veselu gadu,” zemnieks Elvis par graudkopību un “knifiem” ražas novākšanā
2 dienas
LA
LA.LV
Laukos
Latvijā attīsta unikālu kaņepju šķirni, pētnieki un zemnieki cer uz nozares attīstību pie mums 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Mežacūku līķos ilgstoši saglabājas Āfrikas cūku mēra vīruss, kas var inficēt
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 2
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pabriks: Degvielas rezerves Latvijai ir tikai “uz papīra”. Krīzes situācijā mēs sev to piegādāt nevarēsim 5
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
3 stundas