“Nezinu, kur atradām spēku!” Divas sievietes izglābj Daugavā ielūzušu ģimeni ar zīdaini

“Nezinu, kur atradām spēku!” Divas sievietes izglābj Daugavā ielūzušu ģimeni ar zīdaini 6

Ledainā ūdenī kopā ar savu piecus mēnešus veco bērnu svētdien nonāca kāds jauns pāris, un viņu dzīvības bija reālās briesmās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

“Es nezinu, kur mēs atradām spēku, likās jau, ka cīņa ir zaudēta,” saka Līga un Alise, kas svētdien varonīgi steidza palīgā Daugavas ledū ielūzušai ģimenei – vīrietim, sievietei un viņu piecus mēnešus vecajam dēliņam. Tāpat kā daudzi citi ziemas baudītāji, jaunie vecāki ar slingā iesietu bērnu, bija devušies pastaigā pāri aizsalušajai virsmai uz Meinarda salu.

“Tas vienkārši tā pēkšņi, dzird, ka kāds kliedz palīgā. Mēs no abām pusēm skrējām pretī. Bija diezgan baisi, man likās, ka neizvilksim… Joprojām trīc visas maliņas,” saka,” stāsta Alise.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Līga norāda: “Mamma ar bērnu bija pilnīgi zem ūdens vienā brīdī. Izskatījās, ka neizvilksim. Labi, ka tēvam bija fotoaparāts, līdz ar to bija vēl kaut kādas iespējas aiz kā turēties un vilkt ārā. Uzreiz izsaucu ātro palīdzību. Viņi man prasa, lai es lēnām runāju… Es vienkārši teicu, ka iešu glābt, citādāk nekas nenotiks. Vilkām nost mēteļus un vilkām ar mēteļiem ārā.”

Līga piebilst, ka daudzi faktori bijuši glābšanai labvēlīgi – kaut vai tas, ka ledus visapkārt tomēr bija ciets.

“Nestādos priekšā, kas būtu noticis, ja tas bērns nebūtu ķengursomā. Šajā gadījumā tas bija labi, līdz ar to viņa varbūt nebūtu noturējusies…Viņš [bērns] nekur neaizpeldēja. Vienā brīdī es sapratu, ka ir beigas, panika bija lielāka par visu. Mums vienkārši izdevās,” saka Līga.

No ūdens izvilkto mazuli sievietes steidza nogādāt drošībā tuvākajās mājās – lai arī bērns bija ietīts sausā mētelī, viņa drēbes tik un tā paspēja sasalt. Vietējie saprotot situācijas nopietnību pajumti neatteica. Pēc glābiņa skrienošos cilvēkus redzēja daudzi vietējie.

Arī Lielupē brīvdienās piedzīvotas nāves briesmas. Sestdien ūdenī ar riepas kameru no Baltās kāpas iešļūcis kāds puika. Par laimi, bērns bijis apzinīgā vecumā un straujas kustības nav veicis. Palicis turoties, līdz atbrauc glābēji, jo apkārtējie pašu spēkiem neko nevarēja darīt.

Glābēji vēlreiz un vēlreiz atgādina, – neizaiciniet likteni. Pat ja no malas izklaide šķiet droša, viss var mainīties vienā mirklī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.