Kolizejs naktī, Roma, Itālija.
Kolizejs naktī, Roma, Itālija.
Foto. Scanpix/AFP PHOTO / TIZIANA FABI

Nosaukta Eiropas nedrošākā pilsēta – naktī pa to izvairās pārvietoties pat vietējie 36

Itālijas galvaspilsēta Roma, kas ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē, 2023. gadā tika atzīta par Eiropas nedrošāko pilsētu. Tikai 38% Itālijas galvaspilsētas Romas iedzīvotāju atzinuši, ka viņi pilsētas ielās naktī jūtas droši.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar ES 2023. gada ziņojumu par dzīves kvalitāti Eiropas pilsētās tikai 38% aptaujāto piekrita, ka Romas ielās ir droši atrasties naktī. Otro vietu antireitingā ieņēma Grieķijas galvaspilsēta Atēnas, bet trešo – Francijas ostas pilsēta Marseļa.

Vienlaikus Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena, Spānijas pilsēta Ovjedo un Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļana tika atzītas par drošākajām Eiropā – tās visas ieguva 87% vietējo iedzīvotāju apstiprinājumu, ka viņi nakts stundās šo pilsētu ielās jūtas pilnīgi droši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārskats liecina, ka vairāk cilvēku jūtas droši mazākās pilsētās, apmēram 75% iedzīvotāju. Šāds rādītājs ir pilsētās, kurās iedzīvotāju skaits ir mazāks par 250 000 cilvēku, salīdzinot ar 67% pilsētās ar iedzīvotāju skaitu no 1 līdz 5 miljoniem iedzīvotāju.

Sievietes, izrādās, pilsētās jūtas drošāk nekā vīrieši (67% pret 72%), savukārt iedzīvotāji vecumā no 55 gadiem un bezdarbnieki jūtas mazāk droši. Arī izglītībai ir pozitīva ietekme uz priekšstatiem par drošību, jo 71% iedzīvotāju ar augstskolas grādu atzinuši, ka naktī pilsētā jūtas drošāk, salīdzinot ar tikai 67% iedzīvotāju ar pamatizglītību.

Daudzas pilsētas gan ir ārpus reģionālajām tendencēm. Piemēram, Ovjedo (Spānija), Bragas (Portugāle) un Malagas (Spānija) rādītāji ievērojami pārsniedz vidējos dienvidu valstu pilsētu rādītājus. Savukārt Ļubļana (Slovēnija), Bjalistoka (Polija), Gdaņska (Polija) vai Kluža-Napoka (Rumānija) ieguva daudz augstākus rezultātus nekā citas šā reģiona valstu pilsētas.

Dažās valstīs drošības sajūta dažādās pilsētās ievērojami atšķiras. Piemēram, Francijā to iedzīvotāju īpatsvars, kuri naktī jūtas droši, svārstās no 43% Marseļā līdz 82% Bordo.

Šādas atšķirības vērojamas arī Beļģijā (Lježa 44%, Antverpene 73%), Bulgārijā (Sofijā 48%, Burgasā 66%), Čehijā (Ostravā 45%, Prāgā 62%), Grieķijā (Atēnās 40%, Heraklionā 68%). ), Itālija (Roma 37%, Verona 64%), Rumānija (Bukareste 58%, Kluža-Napoka 80%) un Turcija (Stambula 44%, Antālija 80%). Bet atšķirības starp pilsētām Dānijā, Austrijā, Slovākijā, Somijā, Lielbritānijā un Šveicē ir nelielas.

9 nedrošākās pilsētas Eiropā pagājušajā gadā:

1. Roma, Itālija (38%).
2. Atēnas, Grieķija (40%).
3. Marseļa, Francija (43%).
4-6. Neapole, Itālija (44%).
4-6. Lježa, Beļģija (44%).
4-6. Stambula, Turkiye (44%).
7. Ostrava, Čehija (45%).
8. Miškolca, Ungārija (48%).
9. Sofija, Bulgārija (48%).

Reklāma
Reklāma

9 drošākās pilsētas Eiropā pagājušajā gadā:

1-3. Kopenhāgena, Dānija (87%).
1-3. Ovjedo, Spānija (87%).
1-3. Ļubļana, Slovēnija (87%).
4-6. Bjalistoka, Polija (86%).
4-6. Groningena, Nīderlande (86%).
4-6. Cīrihe, Šveice (86%).
7. Olborga, Dānija (85%).
8. Braga, Portugāle (84%).
9. Luksemburga, Luksemburga (83%).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.