Egils Helmanis
Egils Helmanis
Foto: Paula Čurkste/LETA

VIDEO. Ogres mērs: “Varbūt mums šeit tagad liekas, ka karš mūs neskars. Daudzi, kas aprakti Bučā, arī tāpat domāja” 119

Andra Kiviča raidījumā “No Bullshit Experience ar Andri Kiviču” šoreiz viesojies Ogres mērs Egils Helmanis. Viens no viņu diskusijas tematiem bija karš un rīcība “X” stundā. Kā norāda Kivičs, viņš nav dzirdējis skaidras norādes, kā būtu jārīkojas, ja nu kaut kas tiešām sāktos, taču Helmanim ir atbilde uz šo un citiem jautājumiem.

Reklāma
Reklāma

“Kur man iet, ko man darīt?” Kivičs vaicā.

Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Lasīt citas ziņas

“Tev ir jāmeklē pirmā Zemessardzes vai karavīru vienība, kurai tu vari pievienoties. Es neredzu citu izeju,” viņš uzsver, norādot, ka viņam ir Ukrainas pieredze. Viņš pastāsta, ka ir redzējis, kā tika apšaudīti visi autobusi, kas mēģināja izmukt no pilsētām, kas tika aplenktas.

“Varbūt mums šeit tagad liekas, ka karš mūs neskars. Daudzi, kas aprakti Bučā, arī tāpat domāja,” viņš skaidro.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Es negribu, ka man sasien rokas aiz muguras un nošauj pakausī,” Helmanis piebilst. Viņš velk paralēles ar latviešu tautasdziesmām, kurās ir labi pantiņi, kuros viss ir skaidri pateikts: “Suni kāva ceļmalā, karavīru – kara laukā. Tad mums pašiem jāizvēlas, kas mēs gribam būt – suns vai karavīrs?”

Runājot par kara iespējamību tuvāko gadu laikā, viņš norāda, ka neviens nevar pateikt, vai un kad tas varētu notikt: “To nevar pateikt krievi, amerikāņi, to nevar pateikt neviens, kas to putru ir ievārījis. Tā viņu doma bija tāda, ka viņi 3 dienās iekaros Kijivu, bet ir trešais gads. Bet Krievijas propaganda turpina strādāt. Tā ir tāda kā mašinērija, kas turpina skalot viņiem smadzenes un viņi rindā iet tur, kur viņiem ir jāiet.”

“Tas, kas ir skaidrs – mums ir jābūt gataviem. Mēs nevaram dzīvot mierā, ja notiek tāds vājprāts blakus,” viņš uzsver.

“Mēs redzam, kas notiek Ukrainā. Mēs redzam, kā ukraiņi krīt un cīnās arī par mums. Mēs redzam, ka ir iespējams uz laiku apturēt atbalstu Ukrainai. Mēs redzam, kas notiek Eiropā. Mēs redzam, kas notiek ASV. Vai 5.pantu arī tāpat nevar apturēt? Vai viņu arī neiedarbinās?”

“Mums primāri jādomā par valsts aizsardzību. Nav cita ceļa,” Helmanis uzsver.

Pilnu interviju skaties video!

Pagājušajā gadā vēstījām, ka Ogres pilsētas svētku ietvaros 18. augustā tika atklāta jaunā Ogres Valsts ģimnāzijas ēka un sporta arēna “Ogre”. Svinīgajā pasākumā līdztekus sabiedrībā pazīstamām personībām, politiķiem un vietējiem iedzīvotājiem piedalījās arī plaša Ukrainas delegācija, tostarp karavīri, kuri vēl pirms pāris nedēļām atradās frontē.

Izsakot savu pateicību Ogres novada ļaudīm un pašvaldības vadībai, kura jau kopš 2015. gada organizē regulāru palīdzību gan civilajiem, gan Ukrainas bruņotajiem spēkiem,

ukraiņu delegācijas vadītājs nodeva Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim Ukrainas aizsardzības ministra Oleksija Rezņikova pasniegto apbalvojumu “Par sadarbību ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem”.

“Pateicoties par apbalvojumu, Helmanis uzsvēra, ka tā ir atzinība visiem, kuri ziedojuši savu laiku un līdzekļus, lai sarūpētu automašīnas, medicīnas preces, citu palīdzību kara skartajai Ukrainai. Helmanis iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar cilvēkiem, bez kuriem šī palīdzības sniegšana nebūtu iespējama,” informēja Ogres novada pašvaldības pārstāvji.

Reklāma
Reklāma

Šī neesot vienīgā Ukrainas atzinība Ogres novada iedzīvotājiem un pašvaldības vadībai. Pateicībā par sniegto atbalstu, Sevčenko vārdā nosauktā universitāte Černihivā 28. jūnijā Helmanim piešķīra goda profesora titulu.

Pilsētas svētku laikā turpinājās ziedojumu vākšana Ukrainai. Aicinājumu ziedot savās uzrunās vairākkārt uzsvēra arī Ogres novada vadība. Helmanis uzsvēra: “Kamēr mēs šeit atklājam jaunu skolu, Ukrainā ik dienas lādiņi kādu skolu pārvērš gruvešu kaudzē. Tādēļ es aicinu ikvienu klātesošo savu iespēju robežās sniegt atbalstu un ziedot Ukrainas cilvēkiem un zemei. Lai tā ir kā neliela pateicība, ka varam šeit svinēt un baudīt mierīgas un saulainas vasaras debesis!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.