Par olimpisko čempionu 100 metru skrējienā kļūst Itālijas sportists Džeikobss 2

Itālijas sprinteris Lamonts Marsels Džeikobss svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā uzvarēja 100 metru skrējienā, sasniedzot jaunu Eiropas rekordu – 9,80 sekundes.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto

ASV dzimušais Džeikobss kļuva par pirmo Itālijas olimpisko čempionu 100 metru skrējiena vēsturē.

Pēc britu sportista diskvalifikācijas par pāragru startu un Nigērijas pārstāvja Enoča Adegokes nefinišēšanas atlikušo sešu sportistu konkurencē sudraba medaļu ar personisko rekordu 9,84 sekundes izcīnīja ASV sprinteris Freds Kērlijs, bet bronza ar personisko rekordu 9,89 sekundes tika kanādietim Andrē de Grasem.

Pusfinālā jaunu Āzijas rekordu (9,83 sekundes) sasniegušais ķīnietis Bintiaņs Su un ar tādu pašu rezultātu otro vietu pusfināla skrējienā ieņēmušais amerikānis Ronijs Beikers, kurš sasniedza personisko rekordu, finālā ierindojās attiecīgi sestajā un piektajā vietā.

Ceturtais finālā ar rezultātu 9,93 sekundes finišēja DĀR pārstāvis Akani Simbine.

Džeikobss Eiropas rekordu sasniedza arī pusfinālā, finišējot pēc 9,84 sekundēm.

Savukārt finālā viņš pēc finiša ieskrēja tieši rokās savam tautietim Džanmarko Tamberi, kurš pirms mirkļa bija izcīnījis dalītu pirmo vietu augstlēkšanas sacensībās.