Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Pieminot 21.augustu. Ikdienas negatīvisms un pārspīlētā paškritika atņem mums spēku, saka Vējonis 41

Papildināta foto galerija.

1991.gada 21.augustā Latvijas Republikas Augstākā padome pieņēma konstitucionālo likumu “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”, “de facto” atjaunojot Latvijas valsts neatkarību. Pieminot šo vēsturisko brīdi, Rīgā notiek svinīgi pasākumi, par godu 25 gadiem kopš faktiskās neatkarības atjaunošanas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
Lasīt citas ziņas

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceremonijā pie Brīvības pieminekļa norādīja, ka
mēs stāvam Latvijas simtgades priekšā, un tā ir iespēja pārdomāt, kādu Latviju mēs veidojam saviem bērniem un bērnu bērniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Katru dienu ar savām domām un darbiem esam ceļā uz savu ideālo Latviju. Svarīgi apzināties, ka viss ir mūsu pašu rokās. Mūsu Latvija ir tāda, kādu to veidojam. Nevienu citu nevaram vainot. Mani ļoti uztrauc, ka nereti zaudējam ticību sev pašiem un Latvijai. Mūsdienu pasaulē mēs pārlieku bieži gribam noticēt ātriem un vienkāršiem risinājumiem. Ikdienas negatīvisms un pārspīlētā paškritika atņem mums spēku un vājina mūsu valsti. Tā mēs noliedzam sava darba augļus un nākotni,” sacīja Vējonis.

12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece svinīgajā uzrunā pie Brīvības pieminekļa aicināja katru tautieti ik dienas sev uzdot jautājumu, kas ir tas, ko savā, savas nākotnes un Latvijas labā varam darīt mēs paši. Mūsu spēka avots ir drosme, izglītība un patriotisms, un svarīgākais uzdevums ir veidot Latviju tādu, lai cilvēki šeit gribētu atgriezties, teica I.Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja aicināja stiprināt ģimenes vērtību un lomu sabiedrībā, atgādinot, ka šodien mēs audzinām mūsu valsts nākotnes vadītājus un līderus.

Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentu (NB8) spīkeru vārdā Latviju sveica Islandes parlamenta priekšsēdētājs Einars K.Gudfinnsons. Uzrunu sacīja arī Atmodas laika līderis Dainis Īvāns.

Plkst.15.40 Jēkaba laukumā pie Saeimas nama plānota koku stādīšana. Baltijas valstu un Ziemeļvalstu parlamentu priekšsēdētāji kopā ar bijušajiem Augstākās padomes deputātiem, kuri pirms 25 gadiem pieņēma izšķirošo lēmumu par Latvijas Republikas valsts varas atjaunošanu, iestādīs ošus un ceriņus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.