Politologs Spolītis: Rudenī redzēsim, kāda būs Amerikas nākotne – demokrātiska vai līdzīga Krievijai 0

Pievieno LA.LV

Veiko Spolītis, politologs, LU Sociālo zinātņu fakultātes politikas zinātnes nodaļas viesdocētājs, TV24 raidījumā “Globuss” atbild uz jautājumu, vai ASV ies Krievijas ceļu.

Nosaukti nāvējošākie automobiļi uz ceļiem: turam īkšķus, lai neatrodi sarakstā savu auto
Kokteilis
Šīm 3 zodiaka zīmēm augusts būs īsts murgs – esi gatavs jau tagad!
Kā duncis mugurā! Bagātā Krievijas kaimiņvalsts praktiski atteikusies no Krievijas naftas iepirkšanas
Lasīt citas ziņas

“Ja mēs sakām, ka ASV kaut kādā veidā var iet Krievijas ceļu, kas patiesībā ir gandrīz neiedomājami, tad es tiešām drīzāk domāju, ka pagaidīsim vēl trīs mēnešus, un tad mēs redzēsim, vai Amerika ies tādu Dienvidamerikas “huntes” ceļu, vai tomēr nākamgad novembrī starpvēlēšanās uzvarēs demokrāti un sāks visu šo ārprātu tīrīt,” pauž politologs.

Jau vēstīts par plašajiem protestiem, kas norisinās ASV pret Trampa politiku. Lai apspiestu nekārtību uz Losandželosu tika nosūtīti 700 jūras kājnieki un vēl 2000 Nacionālās gvardes karavīri. Tāda aktīvā militārā personāla kā jūras kājnieki izvietošana ASV pilsētās ir ļoti neparasts pasākums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nemieri Losandželosā sākās ar protestiem pret imigrācijas dienestiem, kas aizturējuši desmitiem nelegālo imigrantu un bandu locekļu. Situācija saasinājās, kad Tramps nosūtīja uz Losandželosu Nacionālās gvardes karavīrus un mobilizēja regulāros bruņotos spēkus, neraugoties uz vietējo amatpersonu iebildumiem.

Tūkstošiem cilvēku izgāja ielās, lai protestētu pret šiem prezidenta soļiem. Policija pielietoja pret protestētājiem asaru gāzi, gumijas lodes un trokšņa granātas, cenšoties izkliedēt pūļus.

LA.LV Google ziņās Pievienot
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.