Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga! 471

Aizsardzības ministrija iesniegusi grozījumus Militārā dienesta likumā, kas paredz, ka atteikšanās dot karavīru zvērestu neatbrīvos no pienākuma aizstāvēt Latviju. Vai, karavīrs, atsakoties dod zvērestu, būs spiests jebkurā gadījumā pildīt dienestu? Vai tas ir iespējams un atbilstoši visiem nosacījumiem? Uz šo aktuālo jautājumu TV24 raidījums “Ziņu top” lūdza atbildēt Igoru Rajevu, NBS rezerves pulkvedi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Man personīgi tas nav izprotams. Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni. Tas ir viens. Bet paklausīsimies, kādi būs Aizsardzības ministrijas skaidrojumi šajā jautājumā. Bet, ja cilvēks vienkārši pasaka, ka es nedošu zvērestu, tas nav tā, ka es esmu mājiņa un mani neaiztieciet, tas nevar būt attaisnojams nepildīt savu pienākumu attiecībā pret valsti!” savu skaidrojumu sāk Rajevs.

Pat ja cilvēks nav dienējis Valsts aizsardzības dienestā vai profesionālā armija un nav devis zvēresta, bet tanī brīdī, kad viņu mobilizēs, viņam zvērests būs jāatdod. Ja cilvēks šādu zvērestu nedod, tad jāpaskatās, ko valsts varētu darīt. Par dezertēšanu ir sods, protams, atgādina Rajevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atzīst, ka šī ir tāda unikāla situācija, kura nav adekvāta un nav pareiza. “Ir atsevišķi iemesli, kad cilvēki negrib turēt rokās ieročus, piemēram, reliģisko vai kādu citu pārliecību dēļ, tad tādam ir jābūt iespējai dienēt civildienestā – viņš vienmēr var strādāt palīgdienestā, piemēram, kartupeļus mizot.”

Nesen iznāca amerikāņu filma par kādu jaunieti, kurš arī atteicās ņemt rokā ieroci, bet Otrā pasaules kara laikā padarīja brīnumu darbus frontē. Tas nozīmē, ka arī bez ieročiem jūs varētu kalpot savai dzimtenei un palīdzēt saviem cīņas biedriem, akcentē rezerves pulkvedis, kuram principā nav šāda nostāja pieņemama.

“Ja šis likums nāks uz komisiju, mums būs jāpaskatās un jāpārrunā, kādā veidā tikt galā ar šo problēmu, lai šādu cilvēku skaits būtu ļoti mazs, bet arī valstij ir jāizrāda sava attieksme pret šādiem tiem cilvēkiem, kas atsakās pildīt pienākumu pret valsti!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.