Brīvības iela, Rīga.
Brīvības iela, Rīga.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes kapitālsabiedrības energokrīzes laikā neiekasēs no iedzīvotājiem soda procentus 6

Lai mazinātu energokrīzes ietekmi uz iedzīvotāju ģimeņu budžetiem, Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības neiekasēs no iedzīvotājiem soda procentus, šodien preses konferencē teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas

Gan “Rīgas ūdens”, gan “Rīgas namu pārvaldnieks”, gan “Rīgas siltums” piedāvās iedzīvotējiem vienoties par parādu dzēšanu ilgākā laika termiņā, bet soda procenti par kavētiem maksājumiem netiks iekasēti.

Tas būšot atbalsts tiem iedzīvotājiem, kuri var nomaksāt rēķinus, bet vēlas to izdarīt ilgākā laika periodā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt piešķirot jau esošos pabalstus, kas garantē minimālo ienākumu līmeni, tiks sniegta palīdzība tiem iedzīvotājiem, kuri nonākuši grūtībās un kuru ienākumi nesasniedz valstī noteikto minimumu.

Staķis atzinīgi vērtēja valdības lēmumu sniegt palīdzību iedzīvotājiem energokrīzes laikā.

Kā aģentūru LETA informēja “Rīgas siltums”, ņemot vērā dramatisko energoresursu cenu kāpumu, lai atbalstītu rīdziniekus šajā sarežģītajā situācijā, uzņēmums par kavētiem maksājumiem nerēķinās soda procentus.

Kopumā uzņēmums aizņēmies 29 miljonus eiro, lai spētu laikus norēķināties ar kurināmā un pirktās siltumenerģijas piegādātājiem.

Uzņēmums aicina pievērst uzmanību energoefektivitātei, jau šodien patērējot siltumu atbildīgi. Samazinot temperatūru mājā par vienu grādu, iespējams ietaupīt siltumu un samazināt rēķinu par 5%, norāda uzņēmumā. Šis esot brīdis, kad esot nopietni jādomā par energoefektivitāti. Ja iepriekš Rīgā bija zems siltuma tarifs un par to varēja nedomāt, tad tagad tas ir gana augsts un vienīgais, kā samazināt izmaksas par apkuri, ir veikt energoefektivitātes pasākumus, norādīja uzņēmumā.

Domājot par klientu vajadzībām “Rīgas siltums” iedāvā pakalpojumu klientiem, kas uzlabo energoefektivitāti ēkā un ļauj norēķināties par savu patērēto siltumu. Proti, nepieciešams uzstādīt un aktīvi lietot termoregulatorus, uzskaitot siltumu ar siltuma maksas sadalītāju jeb alokatoru. Tādējādi iespējams ietaupīt siltumu un maksāt mazāk pat par 20%.

Kā ziņots, valdības koalīcijas partneri vienojās par atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem pieaugušo energoresursu cenu kompensēšanai. Atbalsts tiks sniegts uz četriem mēnešiem, līdz šī gada maijam, bet atsevišķi atbalsta veidi, piemēram, palielinātais mājokļa pabalsts, tiks sniegts līdz šī gada beigām.

Reklāma
Reklāma

Īstermiņa atbalstam valsts pilnībā kompensēs elektrības sadales tarifa un obligātās iepirkuma komponentes izmaksas, tiks ieviests jauns 50 eiro mēneša pabalsts par katru bērnu, tai skaitā studējošiem līdz 24 gadu vecumam, tiks ieviests jauns 20 eiro mēneša pabalsts visiem senioriem, neskatoties uz vakcinācijas faktu, un cilvēkiem ar invaliditāti.

Tāpat koalīcija vienojusies par palielinātā mājokļa pabalsta izmaksāšanu līdz šī gada beigām, kā arī valsts mājsaimniecībām kompensēs siltumapgādes un gāzes apkures izmaksu ekstremālo sadārdzinājumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.