Foto: REUTERS/Scanpix/LETA

Šeitelmans brīdina: līdz vasaras beigām Krievija var uzbrukt, taču ne Polijai un ne Baltijas valstīm 0

Pievieno LA.LV

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, ja arī tuvākajā laikā uzbruks kādai valstij, tad tā būs Somija, pieļāvis polittehnologs un bijušais televīzijas kanāla TV5 direktors Mihails Šeitelmans.

Nepatīkams pārsteigums Nakts tirgū: Pārdevējas taču ne tikai nerunā latviski, bet pat nesaprot, ko viņām jautā! 71
TV24
Alga nav mazāka par 2000 eiro! Armands pastāsta, kas ir šī Latvijā un citviet labi apmaksātā profesija
Šie ziedi atņem spēku un veselību: 5 augi, kurus labāk nestādīt mājas tuvumā
Lasīt citas ziņas

“Bija tāda dīvaina ziņa, ka Krievijas Federācija slēgusi robežpunktu uz robežas ar Somiju un Igauniju – turklāt gan dzelzceļa satiksmi, gan vēl kādu citu. Es pie sevis nodomāju: kāpēc viņi to slēdza, ja tur tāpat nekas nedarbojas? Izskatās, ka viņi to slēguši pirms gaidāmā uzbrukuma? Vispirms robežu slēdza somi, bet tagad arī krievi no savas puses. Agrāk viņi cīnījās par tiesībām sūtīt krievus uz Somiju, bet tagad paši to ir slēguši,” ar pārdomām savā “YouTube” kanālā dalījies Mihails Šeitelmans.

“Man ir satraucošas aizdomas, ka mūs sagaida milzīga provokācija – minimums uz Somijas robežas. Somiem paveiksies, ja tā būs tikai kārtējā provokācija ar somāliešu velosipēdistiem, nevis tiešs militārs iebrukums. Bet no Putina, kā saka, var sagaidīt visu,” viņš pieļāva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam Šeitelmans minēja argumentus, kāpēc tieši Somija varētu kļūt par nākamo Krievijas agresijas upuri.

“Pēkšņi vakar no rīta Medvedevs pirms došanās uz Hameneji bērēm ieraksta, ka Somija tagad ir leģitīms militārais mērķis. Iemesls – somi esot atļāvuši savā teritorijā izvietot kodolieročus. Tas nozīmē, ka tas pats daudzinātais raķešu lidojuma laiks līdz Sanktpēterburgai, par ko tik ļoti uztraucas Putins, ir sarucis līdz vienai minūtei. Šie kodolspēki tur vēl nav izvietoti, bet, tiklīdz tas notiks, tas nozīmēs vienu minūti līdz Sanktpēterburgas centram. Tāpēc man šodien ir tāds trauksmains noskaņojums,” viņš skaidroja un piebilda, ka tas sakrīt arī ar termiņiem.

“Atceraties, tika runāts, ka vasaras beigās notiks uzbrukums kādai no Baltijas valstīm vai NATO? Es vienmēr teicu – kāpēc jūs domājat, ka tās būs Baltijas valstis vai Polija, ja ir Somija? Pats Putins personīgi ir teicis, ka Somijā valda revanšisms un ka Somija plāno atgūt Padomju Savienības nozagtās teritorijas. Tāpēc, mani dārgie somi, esiet uzmanīgi,” secināja publicists.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.