Kultūra
Mūzika un deja

Seši visneparastākie koncerti un festivāli Latvijā no “Upes vakariem” līdz “Ezera skaņām”1

Publicitātes foto, Collage made with FotoJet

Koncerti notiek koncertzālēs, kultūras namos, arī brīvdabas estrādēs, pilsdrupās un līdzīgās “piejaucētās” vietās. Taču Latvijā ir arī koncerti un festivāli, kuri risinās salīdzinoši necivilizētās vietās. Lūk, seši neparastākie!

Upes vakari
Ceturtdien, 7. jūnijā, Ogrē atklās pērn aizsāktā brīvdabas koncertcikla “Upes vakari” jauno sezonu, informē pašvaldībā. Pirmajā “Upes vakaru” koncertā šodien plkst.20 uzstāsies Ogres novada kultūras centra sieviešu koris “Rasa” un Madlienas pūtēju orķestris.

Pasākumi notiek brīvdabā, Ogres upes promenādē uz peldošās skatuves. Apmeklētāji aicināti iespēju robežās līdzi ņemt sēžamos – segas un spilvenus. Tā kā jūnijs ir Dziesmu un deju svētku ieskaņas laiks, koru repertuārā iekļautas arī dziesmas no svētku programmas, – informēja koncertcikla organizatore Dace Nikolaisone.

Savukārt 21. jūnijā plkst. 20 notiks sadziedāšanās kopā ar jauniešu kori “Impulss”, jaukto kori “Grīva”, senioru kori “Altera” un Ogres skolotāju kamerkori.

Ieeja – bez maksas

Dabas koncertzāle
Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi atklājusi šī gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances varoni – hloroplastu. Pirmā Dabas koncertzāles performace 2018. gadā notiks 22. jūnijā Vidzemē, Salaspils novada “Daugavas muzejā”. Noslēdzošās performances datums un lokācija tiks izziņota, tuvojoties pasākuma norisei.

Dabas koncertzāles šī gada galvenais zinātnieks Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks, Medicīnas fakultātes asociētais profesors, bioloģijas zinātņu doktors Tūrs Selga uzsver: “Hloroplasts, “žonglējot” ar gaismas daļiņām, fotoniem, ūdens un ogļskābās gāzes jeb CO2 molekulām, pārveido saules gaismu elektrībā un vēl arī saražo glikozi jeb vienkāršo cukuru un skābekli. Šo pārvērtību procesu sauc par fotosintēzi. Grieķu valodā tas nozīmē “būvēt ar gaismu”.”

Ieeja – bez maksas.

Positivus
Jā, arī jau par tradīciju kļuvušais “Positivus” faktiski ir koncertu sērija dabā. 2018. gadā “Positivus” notiks 20., 21. un 22. jūlijā, jau 12. reizi piepildot Salacgrīvas Zvejnieku parku ar pasaules mēroga zvaigžņu, spilgtu jauno talantu, kā arī virkni aktuālāko Baltijas grupu koncertiem.

Starp šī gada māksliniekiem – Nick Cave&The Bad Seeds, “The Prodigy”, Jeremy Loops, Justinas Jarutis, “Confidence Man”, “Da Gamba”, “Edavārdi” un citi.

Biļešu cenas atkarīgas no apmeklējuma ilguma un iegādes laika (no 50 līdz 300 eiro)

Skaņas dabā
2017. gada jūlijā neparastu triju koncertu vakaru “Skaņas dabā” ap un uz Teirumnīku purva taku sarīkoja Lubānas mitrāja darbinieki.

Šo pasākuma konceptu vēlamies veidot vienkāršu – ļaujot dabai būt katra mākslinieka skatuvei un klausītajiem, ļaut ērti iekārtoties uz saviem līdzpaņemtajiem plediem, segām, villainēm, krēsliem un kūpināt tējas krūzes. Koncerti ir savīti ~ 3 km garā apļveida maršrutā, kas mērojams kājām pa purva laipām.

Koncerta rīkotājas – Līga Jātniece un Ilze Stūre – pastāstīja, ka šogad “Skaņas dabā” rīkotas netiks; tā varētu kļūt par tradīciju, kas notiek reizi divos gados.

Ieeja koncertā par ziedojumiem – pozitīvai enerģijas apmaiņai.

Festivāls “Sansusī”
Kamermūzikas festivāls “Sansusī” katru gadu pulcē laikmetīgās mākslas mīļotājus no visas pasaules aknīstes novada visu mājas “Susēja” teritorijā, un, ievedot viņus mežā, pasniedz lieliskāko tābrīža mūziku, teātri, cirku un gabaliņu dejas.

2018. gada festivāls sāksies piektdien, 10. augustā plkst. 17, pirmais koncerts – plkst. 19. Sestdienas un svētdienas notikumi sākas jau no paša rīta – ap plkst. 9.

Šogad Sansusī piedalās Margo Zālīte, Platons Buravickis, Marina Mezzogiorno-Brown, Reinis Suhanovs, Marco Maghi Amato, Lauris Goss, Mārtiņš Zilberts, Orests Silabriedis, Andris Dzenītis, Thilo Ullrich, Rebekka Stange, Emmanuel Villsaint, Andrés Hernández Alba, Evarts Melnalksnis, Matīss Čudars, cKate Krolle, Wolfgang Sehringer, Kaspars Putniņš, Christina Pfrötschner, Tillmann Reinbeck, Varis Klausītājs, Baiba Kurpniece un citi.

Ieejas biļešu cena atkarīga no klausītāja vecuma un apmeklējuma ilguma – ir bērnu biļete (3 eiro), vienas (17 eiro) un triju dienu biļete (35 eiro).

Ezera skaņas
Festivāls, kas jau kopš 2015. gada augustā notiek Kāla ezerā Vestienā, īpašs ar to, ka klausītāji ne tikai atrodas laivās ezera vidū, bet arī tādēļ, ka tas sakas pirms ausmas – klausītāji dodas ezerā uzreiz pēc trijiem naktī, kas augusta nogalē jau ir diezgan tumša nakts, un sagaida rītausmu.

Biļetes var iegādāties e-kasē, taču to tirdzniecība šī gada koncertam vēl nav sākusies.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.