Latvijā
Rīga

Strādāt nāksies divās maiņās! “LNK, RERE” vēl šaubās, vai vēlas turpināt Mežaparka estrādes noslēdzošos būvdarbus1


Mežaparka estrāde
Mežaparka estrāde
Foto: LETA/Zane Bitere

Pilnsabiedrība “LNK, RERE”, kas veikusi līdzšinējos Mežaparka Lielās estrādes būvdarbus, vēl nav izlēmusi, vai pretendēs uz tiesībām veikt noslēdzošā posma darbus, aģentūrai LETA pastāstīja projekta direktors Valdis Koks.

Līdz 29.jūnijam būvnieki var pieteikties iepirkumā par estrādes B posma otrās kārtas īstenošanu.

Šajā kārtā nepieciešams realizēt stikla šķiedras membrānas izbūvi pār estrādes kupolu, kā arī veikt iekštelpu izbūvi un labiekārtošanas darbus.

Maija sākumā valdība lēma ļaut pašvaldībai aizņemties 23 miljonus eiro. Tādējādi tiks nodrošināta iespēja pabeigt estrādes rekonstrukcijas darbus tā, lai 2021.gada vasarā estrādē varētu droši organizēt XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, savukārt 2023.gadā – XXVII Vispārējos Dziesmu un XVII Deju svētkus.

Vienlaikus šis lēmums paredz, ka estrādes būvdarbi jāpabeidz līdz 2021.gada beigām, nevis 2023.gada vasarai, kā tika plānots sākotnēji.

Tieši šī iemesla dēļ būvnieki vēl vērtē, vai iepirkumā pieteikties, jo darbu īstenošanas grafiks būs saspringts un strādāt nāksies divās maiņās. Vienlaikus Koks sacīja, ka darbi šādā termiņā “tīri teorētiski ir realizējami”, lai gan termiņš ir ļoti īss un riskants.

Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins skaidroja, ka būvdarbu gala termiņu ietekmējis pieejamais finansējums.

“Būvdarbu termiņš nav īsti saīsināts, jo iepriekšējais darbu grafiks tika izstrādāts, balstoties uz tajā brīdī pieejamo finansējumu. Taču tā kā valdība izsniegusi 23 miljonu eiro lielo aizdevumu, būvdarbus var veikt lielākos apjomos,” sacīja Rusins, vienlaikus norādot, ka darbu grafiks vienalga būs saspringts.

Šodien būvnieki ar B posma pirmās daļas darbiem iepazīstināja plašāku sabiedrību. Kā novēroja aģentūra LETA, pasākumā piedalījās vairāki desmiti interesentu – virkne kordiriģentu, izglītības un kultūras jomas pārstāvju, ministru, politiķu un citu cilvēkus.

Pēc estrādes apskates klātesošie vienojās arī kopdziesmā “Pūt, vējiņi”. Tāpat kā pirmo atjaunošanas kārtu, arī šo “LNK, RERE” nodeva ekspluatācijā vēl pirms noteiktā termiņa.

Mežaparka Lielā estrāde pēc būvniecības otrā posma pirmās kārtas.

B posma pirmajā kārtā ir izbūvēta jaunā estrādes ēka un kupols, kā arī tai pieguļošā infrastruktūra – apsardzes objekts, inženiertehniskās sistēmas, apkārtesošo ceļu izbūve un veikti teritorijas labiekārtošanas darbi.

Objekts veidots kā Sidraba birzs, kura kalnā atrodas estrādes kupols.

Kupola sazaroto “koku rakstu” un pārējās metāla konstrukcijas kopumā veidotas no 1766,4 tonnām metāla. Estrādes konstrukcija ir veidota no kolonām un kopnēm un ir 35,8 metru augsta. Metāla kopnēs ir iekārti 510 akustiskie vairogi.

Jaunajā estrādē ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā.

Pēc rekonstrukcijas estrāde svētku dalībniekiem būs ērtāka, vieglāk pieejama un drošāka.

Īpaši pārdomāts ir pakāpienu un sēdvietu izkārtojums – pakāpieni veidoti no dzelzsbetona konstrukcijām, savukārt sēdvietās ir noņemami koka soli ar īpašu aizsargkārtu. Estrādē izbūvēta adiabātiskā sistēma, kas karstā laikā ļaus atvēsināt dziedātājus, dzesējot sakarsušo gaisu ar ūdens miglas palīdzību.

Mežaparka Lielās estrādes ēkas telpu izbūves darbi tiks pabeigti noslēdzošajā B posma otrajā kārtā līdz 2021.gada decembrim.

Pilnsabiedrību “LNK, RERE” veido AS “LNK Industries”, SIA “LNK Construction” un SIA “RERE Būve”. Saskaņā ar “Firmas.lv” pieejamo informāciju, 2019.gadā pilnsabiedrības apgrozījums bija 26,58 miljoni eiro, bet peļņa – 78 030 eiro.

Jau ziņots, ka atbilstoši pieejamajam finansējumam un būvniecības prasību izpildei tādā apjomā, kas ļauj daļēji ekspluatēt estrādes ēku, izstrādātais būvprojekts Mežaparka Lielās estrādes pārbūves B daļai tika sadalīts divos posmos.

Pirmajā posmā, lai nodrošinātu 2020.gadā paredzētos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus un otrajā posmā paredzot pilnu būvprojekta realizāciju 2023.gadā, lai savlaicīgi sagatavotos XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

Saistītie raksti

Tomēr valstīs izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā svētkus norises laiks tika pārcelts par gadu un tika grozīti arī plānotie būvniecības darbu termiņi.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana sākās 2016.gada 11.martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Pogas un Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.