Slaidiņš: Kremlis dara visu iespējamo, lai neatkārtotu mobilizāciju, kas izprovocēja iedzīvotāju bēgšanu no valsts 150

“Kremlis dara visu iespējamo, lai neatkārtotu 2022.gada septembri – daļējo mobilizāciju, kas izprovocēja gandrīz miljona iedzīvotāju bēgšanu no valsts,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skaidro  NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Kas notiks ar tavu ķermeni, ja neēdīsi zupas – ļoti interesants fakts
“Esmu skolotāja. Un ir divas Ziemassvētku dāvanas, ko mēs tiešām ienīstam!”
Vecāki juta, ka kaut kas nav kārtībā… DNS tests atklāj baisu patiesību par traģisku kļūdu klīnikā
Lasīt citas ziņas

Ir skaidrs, ka bez plašas mobilizācijas nebūs iespējams izveidot tādu karaspēka grupu, kas būtu spējīgs iekarot pēc iespējas vairāk Ukrainas teritorijas. Kā arī bez mobilizācijas nav iespējams izveidot spēcīgas rezerves.

Slaidiņš skaidro, ka Kremlis šobrīd cenšas neradīt iekšējo spriedzi un uzsvars tiek likts uz profesionālā dienesta karavīriem. “Viņi mēģina savervēt šādā veidā, bet izvairīties no iesaukšanas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Majors Slaidiņš gan min, ka kaut kad pienāks brīdis, kad vairs nevarēs izvairīties no mobilizācijas. Tas pats attiecas arī uz Ukrainu.

“Ukrainā mobilizācija stājās spēkā 18.maijā, tad skatīsimies kā būs,” spriež NBS majors Jānis Slaidiņš.

Jau iepriekš ziņojām, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstījis pretrunīgi vērtēto mobilizācijas likumu, kura mērķis ir palielināt karavīru skaitu, otrdien paziņojis parlaments.

Ukrainas parlaments likumprojektu apstiprināja pagājušajā nedēļā.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada sākumā karavīriem frontes līnijās nav bijis iespēju rotācijas kārtībā doties atpūstā, tikmēr daudzi tūkstoši ukraiņu turpina izvairīties no iesaukšanas.

Ar likumu tiek ieviestas vairākas izmaiņas pašreizējā sistēmā, paplašinot Ukrainas varasiestāžu pilnvaras izdot iesaukšanas pavēstes, izmantojot elektronisko sistēmu.

Jaunajā likumā paredzēti arī stingrāki sodi par izvairīšanos no iesaukšanas armijā un noteikts, ka vīriešiem ir pienākums atjaunināt savu militāro reģistrācijas informāciju varasiestādēs.

Taču likums neparedz demobilizēt frontē ilgstoši dienējušos karavīrus, no kā likumdevēji atteicās Ukrainas armijas spiediena ietekmē. Deputāti paziņoja, ka demobilizācijas jautājums tiks risināts atsevišķā likumprojektā, bet sīkāku informāciju nesniedza.

Reklāma
Reklāma

Zelenskis šomēnes parakstīja atsevišķu likumu, ar kuru samazināja mobilizācijas vecumu no 27 līdz 25 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.