“Ir pilnīgi skaidrs, kāds ir Krievijas turpmākais nodoms.” Slaidiņš par notikumiem Ukrainā 81

Pēc Krievijas diktatora Vladimira Putina teiktā Krievijas televīzijas pārraidē “Tiešā līnija ar Vladimiru Putinu”, kurā viņš atbild uz iedzīvotāju jautājumiem, ir pilnīgi skaidrs, kāds ir Krievijas turpmākais nodoms, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atzina NBS majors, Zemessardzes štāba priekšnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

“Uz priekšu! Tikai uz priekšu. Patlaban nekas neliecina, ka būtu citi nodomi,” viņš sacīja.

Viņš pastāsta, ka Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) uzskata, ka Krievija, iespējams, koriģēs savus plānus 2024. gada beigās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par vācu izdevumā “Bild” rakstīto, ka  līdz 2026.gada beigām Krievija plāno turpināt uzbrukumu, sagrābt lielu daļu Zaporžjas, Dņipropetrovskas un Harkivas apgabalu teritoriju, arī Harkivu, Dņipro un Zaporižju, bet Hersonas frontē noturēt aizsardzību pie Dņepras, neuzbrūkot labajam krastam, Hersonai un Odesai,  Slaidiņš saka, ka var tikai minēt, kas notiks 2026. gadā, taču turpmāko darbību Ukrainā noteiks, kāda nākamgad būs situācija karadarbības zonā, kāda būs situācija politiskajā frontē utt.

Viņš norāda, ka Krievijai nav problēmu ar sabiedrības atbalstu, jo vienkāršās tautas viedoklis Kremli vispār neinteresē, bet problēmas viņiem ir ar resursiem.

“Ne velti viņi mēģina atgūt šos resursus, piešķirot šim mērķim daudz līdzekļu, lai atgūtu kaujas spējas, ko viņi ir zaudējuši Ukrainā,” viņš atzina.

Slaidiņš pastāsta, ka par šo jautājumu ciniski izteicies Ukrainas izlūkdienesta vadītājs Kirilo Budanovs, kurš sacījis: “Mēs karojam par citu resursiem, krievi tikai ar saviem.”

Jau vēstīts, ka Krievija apņēmusies karu turpināt un ieņemt Harkivu, Zaporižju un Dņipro, vēsta vācu laikraksts “Bild”, atsaucoties uz avotiem izlūkdienestā.

Līdz 2024.gada beigām plānots pilnībā ieņemt Doneckas un Luhanskas apgabalus, kā arī aiziet līdz Oskilas upei Harkivas apgabalā.

Līdz 2026.gada beigām Krievija plāno turpināt uzbrukumu, sagrābt lielu daļu Zaporžjas, Dņipropetrovskas un Harkivas apgabalu teritoriju, arī Harkivu, Dņipro un Zaporižju, bet Hersonas frontē noturēt aizsardzību pie Dņepras, neuzbrūkot labajam krastam, Hersonai un Odesai.

“Visas austrumu teritorijas pa kreisi no Dņepras ir jāiekaro 36 mēnešu laikā,” sacījis avots.

Krievijas līderi katru gadu Ukrainā gatavi zaudēt līdz 100 000 karavīru, uzskata izlūkdienests.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.