Vai par atteikšanos vakcinēties pret Covid-19 drīkst atlaist no darba? Komentē zvērināts advokāts 72

Vai ir tiesisks pamats kādu atlaist no darba nevakcinēšanās pret Covid-19 dēļ? Šo jautājumu kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” komentēja zvērināts advokāts Olavs Cers.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas
Viņš norādīja, ka darbinieku atlaišanai nevakcinēšanās pret Covid-19 dēļ neesot nekāda tiesiska pamata.

Tas skaidrojams ar to, ka patlaban vakcinācija pret Covid-19 Latvijā nav obligāta – nedz visu, nedz atsevišķu profesiju pārstāvjiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja likumdevējs izdarītu politisku izšķiršanos un izdotu ārkārtas likumā vai kādā citā likumā grozījumus vai pieņemtu normu, ka tāda un tāda kategorija profesijām ir obligāta vakcinēšanās, un ja tad šīs profesijas pārstāvis atteiktos, tad viņam būtu no šīs profesijas jāšķiras,” teica Cers.

Pēc viņa teiktā, tas ir līdzīgi tam, kā, piemēram, sabiedriskajā ēdināšanā strādājošajiem ir obligātas veselības pārbaudes un sanitārās prasības, kas jāievēro darbā.

“Neviens pret to neiebilst, jo viņi paši saprot, ka tas ir šai profesijai vajadzīgs, bet tāpēc, ka tas ir arī noteikts. Tātad, lai tu varētu strādāt sabiedriskajā ēdināšanā, tev ir jāuzrāda dokuments, ka tu esi izgājis šo te sanitāro pārbaudi,” atzīmēja Cers.

Viņš vēlreiz uzsvēra: “Kamēr nav kādai profesijas kategorijai noteikta šāda obligāta prasība, es drīkstu nevakcinēties!”

Pēc Cera teiktā, patlaban nav arī saprotams, “ko šī vakcinācija dod apkārtējiem? Protams, ja tu esi vakcinējies, tad tu esi pasargājie,” teica Cers, piebilstot, ka nav arī skaidrs, kā ar to slimības lipīgumu apkārtējiem.

Tāpat Cers peibilda, ka būtu svarīgi nodrošināt vakcinēšanās iespējas tiem, kas to vēlas izdarīt jau tagad.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.