“Ja ir apdraudējums pārējiem, tad tas obligātuma princips ir sabiedrības interesēs!” Circene par vakcinēšanas pret Covid-19 brīvprātību un obligātumu 151

Tie, kas strādā ar cilvēkiem un nav vakcinēti, ir apdraudējums pārējiem, tā ziņu par to, ka šonedēļ sāk klātienē strādājošo pedagogu un darbinieku vakcināciju pret Covid-19 kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” komentēja Ingrīda Circene, MFD veselības grupas galvenā ārste ginekoloģijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas
Attiecībā uz jautājumu par obligāto vakcinēšanu Circene norādīja uz kādu gadījumu Čehijā.

“Čehijā ir obligātas vērnu vakcīnas – 9 veidu vakcīnas, kas ir obligātas. Un ja bērni netiek vakcinēti, tad vecākiem uzliek soda naudu vai bērnu nelaiž bērnu dārzā,” stāstīja Circene.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bērnu vecāki esot vērsušies Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), lai noskaidrotu, vai šajā gadījumā netiek pārkāpts brīvprātības princips.

ECT paziņojusi, ka “šāds uzstādījums par obligātu vakcināciju ir tiesisks,” teica Circene.

Līdz ar to šis ECT spriedums ir precedents, ar ko var rēķināties arī visas pārējās valstis. Tāpēc, pēc Circenes domām, cilvēkiem, kuru darbs ir saistīts ar cilvēkiem, būtu jāvakcinējas.

“Tad es domāju, ka tie, kas strādā sabiedrībā ar cilvēkiem, ja viņi nav vakcinēti, tad principā viņi var būt apdraudoši šinī gadījumā pārējiem. Ne jau te ir runa tikai par manu izvēli un mani pašu,” uzsvēra Circene.

Viņa neuzskata, ka cilvēki būtu jāatlaiž no darba, bet ja cilvēks strādā skolā par skolotāju vai arī medicīnā, tad cilvēkam ir jāierāda darbs, kurā viņš nebūs apdraudošs pārējiem.

“Es esmu par brīvprātības principu,” akcentēja Circene, bet, pēc viņas teiktā, ir jāņem vērā sabiedrības intereses.

“Es varu vakcinēties pret ērcēm vai nevakcinēties, jo es neapdraudu pārējos – mani sakodīs, es saslimšu. Tā ir mana problēma,” atzina Circene.

Viņa arī komentēja tiesībsarga Jura Jansona teikto par brīvprātīgu vai obligātu vakinēšanos, sakot, ka viņai tas neesot saprotams. Proti, Jansons esot teicis tā, ka vakcinācijai pret Covid-19 esot jābūt obligātai, lai neapdrautētu pārējos, bet esot tomēr iespēja atteikties.

“Es šādu tulkojumu, goda vārds, nesaprotu. Es personīgi domāju – ja ir apdraudējums pārējiem, tad tas obligātuma princips ir sabiedrības interesēs,” uzsvēra Circene.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.