Vai šogad Latvijā vēl gaidāms stiprs sals, sniegs un kad būs pavasaris? Sinoptiķe atklāj ilgtermiņa prognozi 30

Vai būs vēl sals vai liels sals Latvijā šajā pirms pavasara periodā? šādu jautājumu par gaidāmajiem laikapstākļiem TV24 raidījums “Uz līnijas” uzdeva Laurai Krūmiņai, sinoptiķei, LVĢMC Prognožu nodaļas vadītājai.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Ja mēs runājam par lielu salu vai stipru salu, kādu mēs piedzīvojām janvāra sākumā, – nē, ar diezgan augstu pārliecību šobrīd varu teikt, ka termometra stabiņš šogad vairs nenoslīdēs krietni zem 20 grādu atzīmes. Bet, ka termometra stabiņš noslīdēs līdz mīnus 10 grādu atzīmei, to mēs vēl piedzīvosim, jo februāris tomēr vēl ir ziemas mēnesis. Tāds sals arī martā nav nekas neierasts, norāda sinoptiķe.

Aktuāls, protams, ir arī jautājums, kad iestāsies pavasaris? Jau dzirdamas dzērvju klaigas, ir dažviet manītas jau atlidojušās zosis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Meteoroloģiskais pavasaris jau ir Latvijas teritorijas lielākajā daļā, jo sevišķi rietumu rajonos, piekrastes reģionos, arī Rīgā, – tas notika vidēji 12. februārī, citviet Latvijā 13. februārī bija tas periods, kad sākās laiks piecas dienas un ilgāks periods ar diennakts vidējo gaisa temperatūru virs nulle grādu atzīmes.

“Bet ir vietas Latvijā, sevišķi valsts austrumu rajonos novērojumu stacijās Dagdā, Alūksnē, kur tas vēl nav noticis un arī pagaidām nenotiks,” saka Krūmiņa

Tad, kad iestāsies pavasaris, kāds tas būs Latvijā? Vai ir jau kāda prognoze par pavasari?

“Šobrīd diezgan droši var apgalvot, ka pavasaris noteikti būs garš. Mēs vēl daudz piedzīvosim mainīgās situācijas, kad būs vairākas dienas pēc kārtas, kad ir vēsāks un šķiet mazliet ziemīgāks, tāpat novērosim vēl noteikti sniega snigšanu. Tas atkal mīsies ar periodiem, kad ir silts un tāds jau nu īsteni pavasarīgāks,” atklāj Krūmiņa, piebilstot, ka tagad pateikt, kad mums termometra stabiņš pirmoreiz sasniegs plus 20 grādu atzīmi, nu iestāsies pavisam, pavisam silts laiks, vēl ir krietni pāragri.

Ziema Tērvetes dabas parkā
Īsta ziemas pasaka Salaspilī

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.