Artūrs Kurucs (ar bumbu) bija rezultatīvākais “VEF Rīga” spēlētājs.

“Vefiņam” FIBA Čempionu līgā desmitais zaudējums pēc kārtas 0

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” trešdien saspringtā duelī piedzīvoja desmito zaudējumu pēc kārtas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Rīdzinieki viesos C apakšgrupas spēlē ar 79:86 (25:28, 23:20, 13:17, 18:21) piekāpās Turcijas klubam “Gaziantep”.

Rīgas komandā ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Artūrs Kurucs, Lesteram Medfordam 12 punkti, bet par vienu mazāk Kristijanam Krajinam.

Turcijas klubā 20 punktus iemeta Šarūns Vasiļausks, bet 18 iekrāja Drū Kroufords.

Latvijas komandas rindās pirmo spēli šosezon aizvadīja Verners Kohs, kurš alaba no traumas.

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki, veicot atrāvienu 4:0, kuram neilgi pirms otrās minūtes sākuma, Lesters Metfords atbildēja ar tālmetienu. Pirmajā ceturtdaļā abas komandas visai bieži viena no otras pārņēma vadību, šādā pašā garā arī turpinot otro ceturtdaļu, kur par lielāko varoni kļuva Kurucs. Basketbolists pēc nedaudz vairāk nekā piecām minūtēm bija guvis piecus punktus pēc kārtas, bet 20 minūtes viņš noslēdza ar 80% precizitāti no tālmetienu līnijas (četri no pieciem metieniem).

Pēc neizšķirta pirmajā puslaikā (48:48) trešo veturtdaļu veiksmīgāk iesāka viesi, Kristapam Medisam realizējot tālmetienu. Turpinājumā “vefiešu” metienu precizitāte nedaudz kritās, bet mājinieki par to sūdzēties nevarēja, pēc četrām nospēlētām minūtēm jau esot vadībā ar 53:51. Atlikušajā laikā viesi vairākkārt pietuvojās līdz -1, bet izlīdzinājumu tā arī neizdevās panākt, pēdējās desmit minūtes sagaidot iedzinējos – 61:65.

Arī pēdējā ceturtdaļa “VEF Rīga” nebija tā veiksmīgākā, jo tā vietā, lai pietuvotos pretiniekiem, izdevās pretējais. “Gaziantep” pēc trim nospēlētām minūtēm bija vadībā ar 71:61, bet rīdzinieki ceturtdaļas vidū pietuvojās līdz -6 (65:71). Tuvojoties ceturtdaļas beigām Medfords no tālienes panāca 75:80, bet pēdējās divās minūtēs “VEF Rīga” demonstrēja aktīvu aizsardzību, kā rezultātā izdevās pārtvert bumbu un vēl vairākas reizes piespiest pretiniekus kļūdīties.

Šī aktivitāte Kurucam īsā laikā deva iespēju izmest trīs “trejačus”, taču neviens no tiem nebija precīzs. Arī atlikušie viesu mēģinājumi atspēlēties bija nesekmīgi, kā rezultātā piedzīvots kārtējais zaudējums.

“VEF Rīga” FIBA Čempionu līgā debitēja ar uzvaru, bet nākamajās desmit cīņās cieta neveiksmes, tajā skaitā pirmajā aplī mājās ar 81:85 atzīstot “Gaziantep” pārākumu. Pagājušajā nedēļā rīdzinieki izbraukumā ar rezultātu 56:75 cieta zaudējumu pret Čehijas klubu Nimburkas ERA.

Savukārt trešdienas pretiniece Čempionu līgā pirms šī mača bija cietusi četrus zaudējumus pēc kārtas.

Pēc 11.kārtas C apakšgrupas vadībā ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ir Tenerifes “Iberostar” komanda, otrā ar tikpat panākumiem ir Nimburkas ERA, septiņas uzvaras ir “Ņižņij Novgorod”, bet par vienu mazāk Peristeri “Winmasters” komandai. Pieci panākumi – Bambergas “Brose”, četras uzvaras izcīnījusi Baras “Mornar”, trīs – “Gaziantep”, bet viens panākums ir “VEF Rīga” vienībai.

“VEF Rīga” komandai sestdien pārtrūka 16 uzvaru sērija Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā, kur tā ar bilanci 16-1 ieņem pirmo vietu. Tikmēr “Gaziantep” Turcijā ar sešiem panākumiem 16 dueļos ieņem 12.vietu.