Laukos
Politika

Vējonis: Latvijas ilgtspējai būtiski ir rast līdzsvaru starp lielo un mazo un vidējo lauksaimnieku interesēm0

Foto – LETA

Latvijas ilgtspējai būtiski ir rast līdzsvaru starp lielo un mazo un vidējo lauksaimnieku interesēm, šodien Rīgas pilī tikšanās laikā ar biedrības Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) valdes pārstāvjiem pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, tikšanās laikā LZF pārstāvji informēja par darbu pie Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas 2021.-2027.gadiem, norādot, ka ir jāmeklē veidi, kā atbalstīt mazos un vidējos lauksaimniekus to ceļā uz attīstību.

Vējonis sacīja, ka, iespējams, Kopējās lauksaimniecības politikas ietvarā ir jāveido jauni atbalsta instrumenti, kuri mazajiem un vidējiem lauksaimniekiem sniegs iespējas straujāk attīstīties. Šādam atbalstam varētu būt nozīmīga ilgtermiņa ietekme, jo motivētu Latvijas cilvēkus atgriezties Latvijā un turpināt strādāt lauku teritorijās, akcentēja Valsts prezidents.

“Mums ir ļoti būtiski valstiskā mērogā meklē risinājumus, lai Latvijas cilvēkiem, un jo īpaši jaunajām ģimenēm, būtu iespēja strādāt savās lauku saimniecībās, attīstīt tās un tā stiprināt mūsu valsti reģionos. Sauklim “Latvija nav tikai Rīga vai lielās pilsētas” jāseko konkrētiem darbiem, kas Latvijas iedzīvotājus iedrošinātu strādāt un dzīvot ārpus pilsētām,” atzīmēja Vējonis.

Kā ziņots, arī nākamajā ES daudzgadu budžetā Latvijas ieskatā ir svarīgi saglabāt lauku attīstības finansējumu vismaz pašreizējā 2014.-2020.gada perioda apmērā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.