Ventspils pludmalē jūrā tiks palaists pavasarī izglābtais ronis Arnoldiņš 3

Šodien plkst.12 no Ventspils Zilā karoga pludmales krasta, pie sestās ieejas laipas, Baltijas jūrā tiks palaists pavasarī izglābtais un Rīgas zoodārzā izaugušais pelēkais ronis Arnoldiņš, informēja Ventspils Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Helēna Blumberga.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas
Ronēnus Saulkrastu un Dzintaru palaidīs Baltijas jūrā
Pogainais ronis Krapa dodas uz Klaipēdu
CITI ŠOBRĪD LASA

Pelēko ronēnu Arnoldu uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu šā gada 4.aprīlī aizveda Dabas aizsardzības pārvaldes inspektors no Majoru pludmales, jo tas tika atrasts novājināts un ar brūci pie acs. Ronēna svars atrašanas brīdī bija vien 12,6 kilogrami (kg).

Tam nekavējoties tika sniegta medicīniskā palīdzība, kā arī nodrošināta turpmākā aprūpe un rehabilitācija.

Pirmās divas nedēļas ronēns tika barots ar zivju “biezeni” trīs reizes dienā.

Pusotra mēneša vecumā ronēns no siltajām iekštelpām tika pārvests uz āra voljēru, kur jau paša spēkiem, lielākā baseinā mācījās ēst zivis. Ronēnu, tam pamazām pieņemoties svarā, turpināja barot ar zivs gabaliņiem, vēlāk ar mazām siļķēm, pakāpeniski palielinot barības daudzumu. Jūlijā ronēns bija kļuvis patstāvīgāks, tādēļ tam bija arvien mazāks kontakts ar cilvēku.

Pašlaik Arnoldiņš sver jau 40 kg un dienā tas apēd 3 kg skumbrijas.

Ronēnus Saulkrastu un Dzintaru palaidīs Baltijas jūrā

Kā norāda Blumberga, novembrī, konsultējoties ar Lietuvas Jūras muzeja roņu rehabilitācijas centra speciālistiem un izvērtējot ronēna spējas, kā arī veselības stāvokli, tika pieņemts lēmums, ka ronēnam ir pienācis laiks atgriezties savā dabiskajā vidē – Baltijas jūrā.

Līdz 30 – 40 kg uzbarotam pelēkajam ronēnam ir pietiekošas tauku rezerves, lai tas varētu bez ēšanas izdzīvot vairākas nedēļas, atšķirībā no vairuma dzīvnieku mazuļu.

Ventspils pilsēta jau daudzus gadus atbalsta ronēnus Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā, kā arī palīdz nelaimē nokļuvušu ronēnu glābšanā. Turklāt Baltijas jūrā pie Ventspils robežas bāzējas Robežsardzes kuģi, kas daudzkārt piedalījušies roņu palaišanā savvaļā.

Pogainais ronis Krapa dodas uz Klaipēdu
Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas, no tām divas – pelēkais ronis un pogainais sīkronis Latvijas piekrastē uzskatāmas, par samērā bieži sastopamām, bet plankumainais ronis manīts ļoti reti.

Mazuļi roņiem parasti dzimst martā vai aprīļa sākumā. Ierastās pelēko roņu dzemdību vietas ir nomaļu Sāremas apkaimes mazo saliņu piekrastes ledus, savukārt pogainie sīkroņi pārsvarā dzimst uz Pērnavas līča ledus vai liedagā.

Reklāma
Reklāma

Latvijas piekrastē pārsvarā atrod pelēko roņu mazuļus. Daļa no tiem ir mātes pamesti un novārguši, taču ir pamats domāt, ka daži mazuļi piedzimst arī Latvijas liedagos, kur mātes tos veiksmīgi izbaro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.