Teodors Bļugers (no labās) spēlē pret Nešvilas “Predators”.

Latvijas hokejisti Teodors Bļugers un Rūdolfs Balcers ceturtdien aizvadīja kārtējās spēlēs NHL čempionātā, abiem tiekot pie negatīva lietderības rādītāja -1.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Pitsburgas “Penguins” viesos ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Nešvilas “Predators”, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Viesi otrā perioda sestajā minūtē izvirzījās vadībā, no neērtās puses vārtu priekšā izceļoties Braienam Rastam. Tiesa, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Raiens Eliss no asa leņķa izlīdzināja rezultātu.

Pagarinājumā nevienai no komandām neizdevās gūt panākumu, tādējādi mačs turpinājās pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 1:0 pārāki bija “Penguins” hokejisti, uzvaras “bullīti” iemetot Sidnijam Krosbijam.

“Sidnijs mūs glābj. Man trūkst vārdu, lai aprakstītu viņa spēli. Viņš ir izcils hokejists un īsts cīnītājs,” Krosbiju lielīja komandas galvenais treneris Maiks Salivans.

Bļugers šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā pa vārtiem nemeta, tika pie divām soda minūtēm, uzvarēja tikai vienā no 11 iemetieniem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Viņš savā debijas sezonā 21 spēlē guvis trīs vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +4.

“Penguins” ar 91 punktu 75 spēlēs Austrumu konferencē ieņem sesto vietu, kamēr “Predators” ar 90 punktiem 75 cīņās ir ceturtā Rietumos. Pitsburgas komanda Metropolitēna divīzijā ir trešā un turpina cīņu par iekļūšanu Stenlija kausā.

“Penguins” nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Dalasas “Stars”.

Otavai kārtējais zaudējums

Tikmēr “Senators” viesos ar 1:5 (1:2, 0:1, 0:2) piekāpās Kalgari “Flames” vienībai, ciešot otro zaudējumu pēc kārtas un sesto pēdējos astoņos mačos.

Viesus spēles piektajā minūtē vadībā izvirzīja Dilans Demelo, bet mača turpinājumā Kalgari hokejisti guva piecus bezatbiles vārtus. “Senators” šajā mačā tikai 19 reizes meta pa vārtiem.

Balcers nospēlēja 16 minūtes un 48 sekundes, šajā laikā vienu reizi metot pa vārtiem, zaudējot divas ripas, pārtverot vienu piespēli, zaudējot abus iemetienus un tiekot pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Liepājnieks savā debijas sezonā NHL 29 mačos guvis četrus vārtus, veicis sešas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderību -2.

“Senators” ar 56 punktiem 74 spēlēs atrodama pēdējā vietā Austrumu konferencē un visā līgā, kamēr “Flames” ar 99 punktiem 74 cīņās ir Rietumu konferences līdere.

Otavas vienība nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad plkst.22 pēc Latvijas laika viesosies pie Edmontonas “Oilers”.