VIDEO. “Skaidrs, ka epidēmija būs!”- eksperti spriež par valdības kļūdām kovidlaikā un slimību X 149

“Es gribēju vērst uzmanību uz dažiem aspektiem, kur mēs kā valsts pieļāvām kļūdas, sekojot tām tendencēm, ko Eiropas institūcijas mums ieteica,” TV24 raidījumā “Nacionālo Interešu Klubs” viedokli pauž Ivars Kalviņš, profesors, LZA prezidents, LU padomes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
Lasīt citas ziņas

Tā galvenā kļūda, uz ko jau norādīja savulaik Zinātņu akadēmija savā vēstījumā, bija devu lielumā, ko izvēlējās atkārtotai vakcinācijai. Devas bija par mazu. Arī to biežums un laika posms pēc pēdējās vakcīnas, izvēlēts kļūdains.

“Tas periods bija noteikts par garu un deva, ar kuru revakcinēja, par mazu. Tobrīd nebija nekādu pierādījumu, ka reāli ar vienu ceturto daļu no pilnas vakcinācijas kursa devas var panākt vēlamo aizsardzības efektu,” Kalviņš norāda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Politisku apsvērumu dēļ vakcinācija tika sākta arī par vēlu.

“Tās kļūdas noved pie tā, ka cilvēkiem zuda ticība un nepamatoti zuda ticība tam, ka vakcinācija tiešām palīdz. Un tā palīdzēja!” viņš saka.

“To ņems vērā, tagad runājot par slimību X, kurai tagad ir pievērsta milzīga uzmanība. Un pareizi, ka tā, jo skaidrs, ka būs epidēmija, bet kāda un kad – to mēs nezinām! Viss tas, ko mēs izmācījāmies kovida laikā, tās kļūdas jau netika speciāli pieļautas, tās bija Eiropas rekomendācijas,” diskusijā iesaitās Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes padomniece infektoloģijas stratēģijas jautājumos Ludmila Vīksna.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.