VIDEO. Ziemeļkoreja ar baloniem nosūta atkritumu maisus uz Dienvidkoreju 9

Ziemeļkoreja ir pieņēmusi jaunu stratēģiju, lai cīnītos ar savu dienvidu kaimiņu: pāri robežai sūtot “lidojošus” atkritumu maisus, ziņo CNN.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Dienvidkorejas militārpersonas sāka pamanīt “lielu daudzumu gaisa balonu”, kas ieradās no ziemeļiem, sākot ar otrdienas vakaru. Trešdienas rītā tika konstatēti jau vairāk nekā 150 baloni.

Dienvidkorejas izplatītajos foto un video materiālos redzami plastmasas maisi, ko nes divi milzīgi baloni. No tiem izbiruši plastmasas atkritumi, papīra loksnes un, šķiet, netīrumi no ceļiem un ietvēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz šim saņemtie baloni atnesuši “netīrumus un atkritumus”, un tos analizē valdības aģentūras. Šajā jautājumā militārpersonas sadarbojas ar Apvienoto Nāciju Organizācijas pavēlniecību.

Ziemeļkorejas rīcība nepārprotami pārkāpj starptautiskās tiesības un nopietni apdraud mūsu pilsoņu drošību,” teikts paziņojumā. “Visa atbildība, kas izriet no Ziemeļkorejas gaisa baloniem, pilnībā gulstas uz Ziemeļkoreju, un mēs stingri brīdinām Ziemeļkoreju nekavējoties pārtraukt tās necilvēcīgās un zemā līmeņa darbības.”

Vietējās pašvaldības arī nosūtīja ziņojumus Kjongi un Gangvonas provinču ziemeļu iedzīvotājiem, lai brīdinātu par “neidentificētiem objektiem”, un ieteica neveikt āra aktivitātes.

Saskaņā ar Ziemeļkorejas valsts mediju KCNA ar šo soli bija paredzēts atriebties Dienvidkorejas aktīvistiem, kuri bieži sūta uz ziemeļiem materiālus, tostarp skrejlapas, pārtiku, medikamentus, radio un USB atmiņas kartes, kas satur Dienvidkorejas ziņas un televīzijas drāmas, un tas viss ir aizliegts no pasaules izolētajā Ziemeļkorejas totalitārajā diktatūrā.

Dienvidkorejas aktīvisti, tostarp pārbēdzēji no Ziemeļkorejas, jau sen sūta šos materiālus ar baloniem, droniem un pudelēm pa pārrobežas upi, pat pēc tam, kad Dienvidkorejas parlaments aizliedza šādas darbības 2020. gadā.

“Skrejlapu kaisīšana, izmantojot balonus, ir bīstama provokācija, ko var izmantot konkrētam militāram mērķim,” sacījis Ziemeļkorejas nacionālās aizsardzības viceministrs Kims Kangs.

Viņš apsūdzēja Dienvidkoreju “psiholoģiskā kara” izmantošanā, izkaisot “dažādas netīras lietas” pie pierobežas zonām, paziņojot, ka Ziemeļkoreja rīkosies.

“Drīzumā pār (Dienvidkorejas) pierobežas zonām un iekšpusi izkaisīsies makulatūras un netīrumu pilskalni, un tas tieši parādīs, cik daudz pūļu būs nepieciešams to aizvākšanai,” sacīja Kims, vēsta KCNA. “Ja tiks pārkāpta mūsu nacionālā suverenitāte, drošība un intereses, mēs nekavējoties rīkosimies.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.