Kultūra
Mūzika un deja

Vīu koris “Silvicola” izsludinājis konkursu, gaida jaunas dziesmas0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Pixabay.com

Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Latvijas meža darbinieku vīru koris “Silvicola” izsludinājis 3. meža tematikai veltīto vīru kora dziesmu konkursu, aicinot komponistus iesniegt iepriekš nepublicētas un neatskaņotas oriģinālkompozīcijas vai tautas dziesmu apdares, LA.lv uzzināja atpūtas centrā “Imanta”.

Lonkurss ilgst līdz līdz 2019. gada 15. decembrim. Labāko darbu autori saņems naudas balvas.

Konkursa mērķis ir papildināt vīru koru, īpaši meža darbinieku vīru kora “Silvicola”, repertuāru ar jaunām dziesmām, atspoguļojot tajās dabas norises un cilvēka darbu mežā.

“Vienlaikus konkurss tiek organizēts, lai popularizētu vīru koru kustību un meža nozarē nodarbināto cilvēku mākslinieciskās izpausmes,” pauda Ieva Strazdiņa, Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” projektu vadītāja.

Konkursā drīkst piedalīties jebkurš profesionāls vai amatieris mūziķis, ir pieļaujams arī vairāku autoru kopdarbs. Autors konkursā drīkst iesniegt arī vairākas dziesmas. Oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares var būt a cappella vai ar instrumentālu pavadījumu. Konkursa žūrija labāko darbu autoriem piešķirs naudas balvas.

Pirmais meža tematikai veltītais un vīru kora “Silvicola” ierosinātais dziesmu konkurss notika 1981. gadā. Tika iesūtīta 51 dziesma oriģināldziesmu kategorijā un 11 dziesmas tautas dziesmu apdaru kategorijā.

Rezultātā konkursa žūrija kora repertuāram izvēlējās vairākas dziesmas, kas ir izdziedātas vairāku gadu periodā. Dažas no tām ir kora “zelta fondā” un joprojām skan kora koncertos.

“Tomēr pēdējo gadu darbībā koris izjūt jaunu, meža tematikai veltītu dziesmu deficītu. Tādēļ 2018. gadā tika nolemts konkursu atjaunot un izsludināt otro meža tematikai veltīto dziesmu konkursu, kurā koris ieguva dažas interesantas dziesmas, kas jau tiek iestudētas,” atklāja Ieva Strazdiņa.

Labākā dziesma oriģināldziesmu kategorijā tiks atalgota ar 400 eiro, tautasdziesmu apdare – ar 250 eiro. Mazākas naudas balvas saņems 2. un 3. vietu autori.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.