Mobilā versija
+15.7°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
7. maijs, 2014
Drukāt

11.maijā atzīmējam Mātes dienu! Svētku pasākumu ceļvedis (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Daudzviet Latvijā dažādi pasākumi


Svētdien, 11.maijā, Latvijā un arī daudzās citās pasaules valstīs atzīmēs Mātes dienu. Dažādās valstīs to svin atšķirīgos datumos, bet Latvijā kopš 1992.gada – maija otrajā svētdienā. Savukārt septembra otrajā svētdienā svin Tēva dienu.

Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā svinēta 1908.gadā Amerikā, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja dievkalpojumus. Mātes dienu svinēšanas tradīcijas daudzviet ir līdzīgas, tomēr ir zemes, kur šo dienu atzīmē gan citā laikā, gan citā veidā.

Svinot Mātes dienu, Rīgā un arī citviet Latvijā šajās brīvdienās notiks dažādi pasākumi. Lai palīdzētu orientēties plašajā norišu klāstā, portāls “LA.lv” veido svētku pasākumu ceļvedi. Tajā apkoposim dažādu informāciju par svinībām visā Latvijā. Tālab aicinām ziņot par Mātes dienas pasākumiem savā apkaimē, sūtot vēsti uz redakcijas e-pastu “mlredaktors@la.lv”. Atbilstoši iesūtītajai informācijai ceļvedis tiks papildināts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un, kas notiks Jelgavā?

Par LMA jauno rektoru ievēlēts Kristaps Zariņš (2)Trešdien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+