Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
27. maijs, 2014
Drukāt

1924. gada 27. maijā

27maijs_Robeza_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 27. maijā, pēdējo sēdi noturēja Igaunijas–Latvijas robežkomisija. Līdz ar to abu valstu 375 km garā robeža pēc piecu gadu ilgām, grūtām sarunām, iesaistot angļu vidutājus, bija galīgi noteikta. Tiesa, darbs pie robežas apraksta vēl ilga līdz 1927. gadam. Īsti apmierināta ar paveikto nebija neviena no pusēm. ”Metot objektīvu skatu uz padarīto darbu, jāsaka, ka pilnā mērā tas neapmierinās ne vienu, ne otru valsti. Ja Igaunija vēlētos vēl iegūt dažus gabalus Ainažos, Omuļos un Veclaicenē, tad Latvijai būs vienmēr ar sāpēm jādomā par pazaudēto Valku, Kāģeru saimniekiem, atlikušo Lauru daļu un Roņiem. (..) Savā ziņā Latvijas–Igaunijas robeža gan laikam būs vienīgā pasaulē. Tik izrobotas valsts robežu līnijas nav nekur,” 30. maijā apgalvoja ”Jaunākās Ziņas”. Jaunā robeža bija atzīmējama un ieņemama ar 1. jūliju.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+